Jens Gustafsson: Nasze nastawienie do meczu nie było odpowiednie

Jakub Lisowski
Jens Gustafsson
Jens Gustafsson Andrzej Szkocki
Opinie trenerów po meczu Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin (1:0). - Jesteśmy bardzo niezadowoleni z naszej gry w pierwszej połowie. Za łatwo straciliśmy gola – mówił trener Portowców.

Jens Gustafsson, Pogoń
Gratuluję Górnikowi zwycięstwa. Jesteśmy bardzo niezadowoleni z naszej gry w pierwszej połowie. Za łatwo straciliśmy gola, mieliśmy swoje okazje, ale bez efektu. W II połowie było trochę lepiej, ale to za mało na rywala.

Po takich meczach szybko chce się wyjść na boisko i grać. My taką szansę będziemy mieli z Górnikiem już we wtorek. Musimy wypaść zdecydowanie lepiej.

Dziś nasze nastawienie nie było odpowiednie. By powiedzieć, co nie zagrało będę potrzebował więcej czasu.

Nie myślę teraz o walce o mistrzostwo Polski. Muszę się skoncentrować na tym, co poprawić w naszej grze przed wtorkowym spotkaniem.

Jan Urban, Górnik
Bardzo dobra I połowa. Bramka, kilka okazji, graliśmy tak, jak chcieliśmy. Pogoń też miała, ale to było wiadomo. W II połowie – po czerwonej kartce – drużyna heroicznie walczyła i brawa za zwycięstwo. Ostatnio nam nie szło, ale teraz zagraliśmy do końca skutecznie w tyłach.

Ennali – piłkarz dostał szansę i ją wykorzystuje. To nas bardzo cieszy. Takiej gry od niego oczekiwałem. Wcześniej tak się nie prezentował. Może to kwestia stresu.

Przed meczem trochę oszukałem mówiąc, kto będzie mógł zagrać. Mieliśmy problemy, które chcieliśmy ukryć przed Pogonią. Dziś sobie poradziliśmy z tym, ale sytuacja kadrowa poprawi się dopiero na wiosnę.

Czerwona kartka – Erik za dużo powiedział na boisku. Nazwał rywala frajerem.

Pomysł z długimi podaniami to nie jest nic nowego. Pogoń gra widowiskowo, dużo ma jakości i spychają rywali do głębokiej defensywy. I obrona musi grać wysoką. Ale my mieliśmy szybkich skrzydłowych i tym chcieliśmy ich zaskoczyć. To się udało. W I połowie było kilka dobrych sytuacji, ale brakowało wykończenia czy ostatniego podania.

Nie było problemem zmotywować nasz zespół przed Pogonią. Przegrywaliśmy ostatnio, ale drużyna czuła, że grała dobrze, ale nie potrafiła być konkretna. To nas bolało, ale przed Pogonią było dużo respektu. I były obawy, gdy zaczęliśmy grać w osłabieniu.

Puchar to będzie inny temat. Może będą zmiany kadrowe w obu zespołach, inna taktyka, inne warunki. Pogoń Pucharu nie odpuści, bo ma ogromne ambicje, więc ciężko nam będzie o korzystny wynik.