Jest pierwszy spadkowicz! Odbiegali poziomem od reszty stawki

DW
Porażka 1:3 z Radomiakiem oznacza dla Wigier spadek do 2 Ligi.
Porażka 1:3 z Radomiakiem oznacza dla Wigier spadek do 2 Ligi. Lucyna Nenow / Polska Press
Fortuna 1 Liga. W czwartek 2 lipca poznaliśmy pierwszy zespół, który spadł z zaplecza piłkarskiej ekstraklasy. Są to Wigry Suwałki, które przez cały sezon odbiegały poziomem od swoich rywali, do następnego rywala w tabeli tracąc aż 15 punktów. Ich spadek przypieczętowała porażka z Radomiakiem na wyjeździe. Radomscy piłkarze wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie, drużyna z Podlasia nawiązała kontakt, ale chwilę po wyrównującym trafieniu, gospodarze strzelili jeszcze dwa gole.

Radomiak - Wigry. Jak padły bramki?

12. minuta - Jeden z zawodników Wigier stracił piłkę, dopadł do niej Mikita, który dosłownie wjechał do pola karnego i uderzył przy lewym słupku. To jego 13. trafienie w sezonie.

61. minuta - Chwila pressingu gości, Czułowski przejął piłkę w środku pola, nie był atakowany, więc przebiegł z nią dość spory dystans i w ostatniej chwili zgrał na prawą stronę. Denis Gojko ładnym strzałem pokonał Kryczkę.

71. minuta - Dośrodkowanie Abramowicza w pole karne, Damian Nowak uderzył głową, ale tę próbę wybronił Balawejder. Przy dobitce bramkarz gości był jednak bez szans.

88. minuta - I znowu akcja bokiem boiska. Skrzydłowy Radomiaka minął rywala na skrzydle i zgrał do Makowskiego. Ten przymierzył z lewej nogi i trafił akurat tam, gdzie Kryczka nie był w stanie zebrać się do interwencji.