Jubileuszowy gol Messiego w reprezentacji. Urugwaj nowym liderem

BIL (AIP)
Lionel Messi strzelił swojego 50. gola w reprezentacji, a Argentyna wygrała z Boliwią 2:0. Wtorkowy mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 był jego 107. występem w narodowych barwach. Nowym liderem Ameryki Południowej został Urugwaj, który ograł Peru 1:0.

Pierwszego gola dla Argentyńczyków strzelił w 20. min obrońca River Plate Gabriel Mercado. Asystę przy trafieniu zaliczył Gonzalo Higuain. 10 minut później Messi wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Everze Banedze.

W klasyfikacji wszech czasów najwięcej bramek w reprezentacji Argentyny zdobył Gabriel Batistuta - 56.

To drugie zwycięstwo Argentyńczyków w tej przerwie na mecze drużyn narodowych. Z 11 punktami na koncie zajmują trzecie miejsce. Po 13 punktów mają Urugwaj i Ekwador. Pierwsi, dzięki lepszemu bilansowi bramek, są ci pierwsi.

Drużyna prowadzona przez Oscara Tabareza wygrała we wtorek z Peru 1:0. Zwycięskiego gola po podaniu Luisa Suareza w 53. minucie strzelił Edinson Cavani.

Mało brakowało, a Brazylia poniosłaby drugą porażkę w tych eliminacjach. Po 49 minutach starcia z Paragwajem przegrywała 0:2 po bramkach Daria Lezcano i Edgara Beniteza. W 79. min gola strzelił Ricardo Oliveira, a w doliczonym czasie gry wyrównał Dani Alves.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce Brazylia zremisowała z Urugwajem 2:2, choć to ona prowadziła dwoma bramkami.
W innym wtorkowym meczu Wenezuela przegrała u siebie z Chile 1:4. Dzięki wygranej triumfatorzy Copa America zajmują czwarte miejsce.

6. kolejka eliminacji mistrzostw świata 2018 (Ameryka Południowa)

• Argentyna - Boliwia 2:0 (Mercado 20, Messi 30 z karnego)
  • Kolumbia - Ekwador 3:1 (Bacca 15, Perez 48, Bacca 67 - Arroyo 90)
  • Urugwaj - Peru 1:0 (Cavani 53)
  • Wenezuela - Chile 1:4 (Otero 9 - Pinilla 33, 52, Vidal 72, 90)