Juventus przełamuje niemoc w meczu z Cagliari

Marcin Szczepański
Dzięki dwóm bramkom Alessandro Matriego, który strzelił gole swojemu byłemu zespołowi, Juventus pokonał Cagliari 3:1, przerywając pasmo słabych wyników.

Bohaterem spotkania został wypożyczony przed tygodniem właśnie z Cagliari Alessandro Matri. Młody napastnik otworzył wynik spotkania w 20. minucie, posyłając piłkę w krótki róg bramki strzeżonej przez Michaela Agazziego. Zdobyta bramka nie uskrzydliła jednak Starej Damy, a mecz toczył się w ślimaczym tempie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęło Cagliari, które szybko zdołało wyrównać. W 51. minucie bramkę zdobył Robert Aquafresca. Później przez długie minuty wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, jednak znowu na listę strzelców wpisał się Matri, który wykończył doskonałe podaniem Giorgio Chelliniego.

Ozdobą spotkania była jednak bramka na 3:1, strzelona przez Lukę Toniego pięknym uderzeniem głową tuż przy słupku. Piłkarz wyskoczył do dośrodkowania z linii pola karnego i z impetem umieścił piłkę w bramce.

Dzięki zwycięstwu Juventus awansował na razie na siódmą pozycję i zbliżył się do miejsc premiowanych grą w Lidze Mistrzów. Za tydzień Starą Damę czeka trudny mecz z Interem, który swoje spotkanie w tej kolejce rozegra jutro.