KKS Kalisz - Ruch Chorzów 1:2. Kibice pomogli Niebieskim w wygranej ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Ruchu Chorzów wygrali na wyjeździe z KKS Kalisz 2:1     Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Ruchu Chorzów wygrali na wyjeździe z KKS Kalisz 2:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Mateusz Bielak
W meczu na szczycie 8. kolejki eWinner 2. Ligi KKS Kalisz przegrał z Ruchem Chorzów 1:2. Mecz oglądało ponad 4 tys. kibiców ustanawiając rekord frekwencji na przebudowanym przed paroma laty obiekcie. Większość z nich stanowili fani Niebieskich, którzy głośnym dopingiem pomogli drużynie trenera Jarosława Skrobacza w odniesieniu zwycięstwa. Zobaczcie zdjęcia z meczu KKS Kalisz - Ruch Chorzów.

KKS Kalisz - Ruch Chorzów 1:2. Kibice pomogli Niebieskim w wygranej

Piłkarze Ruchu wygrali spotkanie na szczycie z KKS Kalisz i umocnili się w fotelu lidera eWinner 2. Ligi. Niebiescy pozostają niepokonani w tych rozgrywkach ustępując w tabeli tylko Stali Rzeszków.

Spotkanie w Kaliszu było zaciętym i ciekawym pojedynkiem. KKS prowadzony przez doskonale znanego na Śląsku trenera Ryszarda Wieczorka miał więcej z gry, ale to Niebiescy byli skuteczniejsi, a bramki dla nich strzelali najbardziej znani piłkarze ze stażem w Ekstraklasie Łukasz Janoszka i Tomasz Foszmańczyk. Kaliszanie nie potrafili natomiast wykorzystać rzutu karnego.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU KKS KALISZ - RUCH CHORZÓW

Goście objęli prowadzenie w 33 minucie. Janoszka dostał piłkę w polu karnym od Przemysława Szkatuły i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza KKS Macieja Krakowiaka. Kaliszanie mogli wyrównać jeszcze przed przerwą. Sędzia podyktował dla nich rzut karny, ale Jakub Bielecki obronił strzał z 11 m Antonio Segury Gonzaleza.

Gospodarzom do remisu udało się doprowadzić w II połowie. Bartłomiej Putno miał zbyt dużo miejsca w polu karnym chorzowian i po podaniu Piotra Giela znalazł sposób na Bieleckiego. Miejscowi bardzo krótko cieszyli się jednak z remisu. Już 3 minuty później na prowadzenie wyprowadził Ruch jego kapitan Tomasz Foszmańczyk. Jak się okazało było to trafienie na wagę zwycięstwa 35-letniego pomocnika.

Ruch mógł wygrać w Kaliszu wyżej, ale w samej końcówce nie wykorzystał kilku dobrych okazji na kolejne bramki. Zwycięstwo nad jednym z kandydatów do czołowych lokat w eWinner 2. Lidze i tak dostarczyło jednak Niebieskim mnóstwo radości.

Kibice Ruchu Chorzów na meczu z KKS Kalisz    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

KKS Kalisz - Ruch Chorzów 1:2. Niebieska inwazja na Kalisz. ...

KKS Kalisz - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
0:1 Łukasz Janoszka (33), 1:1 Bartłomiej Putno (68), 1:2 Tomasz Foszmańczyk (71)