Klubowe Mistrzostwa Świata. Maciej Skorża zagra z Manchesterem City. Polski trener awansował do półfinału turnieju

Bartosz Głąb
Maciej Skroża w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata.
Maciej Skroża w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. PAP/EPA
Klubowe Mistrzostwa Świata. Maciej Skorża wraz z japońską Urawą Red Diamonds awansował do półfinału turnieju rozgrywanego w Arabii Saudyjskiej. Jego drużyna wygrała z meksykańskim Club León 1:0 po bramce w 78. minucie. W półfinale przeciwnikiem Urawy będzie angielski Manchester City, który jest faworytem do wygrania pucharu.

Klubowe Mistrzostwa Świata. Maciej Skorża awansował do półfinału turnieju

Maciej Skorża od początku tego roku jest trenerem japońskiej Urawy Red Diamonds. Polski szkoleniowiec wygrał z drużyną Azjatycką Ligę Mistrzów, ale ogłosił, że z końcem roku kończy przygodę z klubem. Jednak podkreślił, że na pożegnanie poprowadzi jeszcze zespół w Klubowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Arabii Saudyjskiej.

W ćwierćfinale rozgrywek podopieczni Macieja Skorży trafili na meksykański Club León. Od początku japoński zespół prezentował się trochę lepiej. Jeszcze w pierwszej połowie mógł objąć prowadzenie, uderzenie jednego z graczy Urawy wybronił bramkarz rywali. W drugiej części meczu Urawa dopięła swego. W 78. minucie Holender Alex Schalk został obdarowany znakomitym prostopadłym podaniem, obrócił się w stronę bramki i zdobył gola dla Japończyków.

Klubowe Mistrzostwa Świata. Maciej Skorża zmierzy się z Manchesterem City

Sześć minut później sytuacja sytuacja Meksykanów skomplikowała się jeszcze bardziej. Drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną został ukarany stoper León i szansę na wyrównanie zmalały do minimum. Ostatecznie Urawa dowiozła wynik do końca i w niezwykle prestiżowym półfinale zmierzy się z Manchesterem City. Mecz zostanie rozegrany we wtorek 19 grudnia o godzinie 19:00.

Dobre wyniki Macieja Skorży z azjatyckim klubem nie przeszły bez echa. Polskim szkoleniowcem zainteresowane są kluby z Arabii Saudyjskiej, które oferują bajeczne kontrakty. Latem także był wymieniany w roli potencjalnego selekcjonera reprezentacji Polski, ale wolał skupić się na pracy w Azji. Na razie nieznana jest przyszłość trenera, który poza Europą wyrobił sobie naprawdę dobrą opinię.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Listopadowa przerwa reprezentacyjna się zakończyła, a to oznacza, że czas wrócić do ligowych zmagań. Postanowiliśmy przypomnieć, którzy zawodnicy Ekstraklasy są najwięcej warci. Co ciekawe, w czołówce zestawienia nie ma Erika Exposito - największej gwiazdy obecnego sezonu.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Najbardziej wartościowi zawodnicy PKO Ekstraklasy. Ranking z...