Skrót meczu Urawa Red Diamonds - Manchester City 0:3. Maciej Skorża nie zagra w finale Klubowych Mistrzostw Świata [WIDEO]

Bartosz Głąb
Manchester City zagra w finale KMŚ.
Manchester City zagra w finale KMŚ. Screen fifa.com
Klubowe Mistrzostwa Świata. Manchester City awansował do finału po wygranej 3:0 z Urawą Red Diamonds prowadzoną przez Macieja Skorżę. "The Citizens" w meczu o trofeum zmierzy się z brazylijskim Fluminense. Zobacz skrót meczu półfinałowego KMŚ.

Klubowe Mistrzostwa Świata. Maciej Skorża nie zagra w finale turnieju

W półfinale Klubowych Mistrzostw Świata prowadzona przez Macieja Skorżę Urawa Red Diamonds trafiła na angielski Manchester City. Polski po raz pierwszy spotkał się z Pepem Guardiolą w 2008 roku, kiedy prowadził Wisłę Kraków, a Katalończyk był trenerem FC Barcelony.

Od pierwszych minut zwycięzcy Ligi Mistrzów UEFA narzucili swoje warunki gry, ale nie potrafili przebić się przez szczelną defensywę Urawy. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, tuż przed przerwą do własnej bramki piłkę wpakował obrońca japońskiej drużyny - Marius Hoibraaten.

Zobacz skrót meczu Urawa Red Diaminds - Manchester City 0:3 (0:1) TUTAJ.

Klubowe Mistrzostwa Świata. Manchester City wygrał z drużyną Macieja Skorży

Chwilę po zmianie stron "The Citizens" zadali kolejny cios. Kyle Walker zagrał znakomite prostopadłe podanie do Mateo Kovacića, a ten z zimną krwią podwyższył wynik meczu. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się także Bernardo Silva dobijając uderzenie swojego partnera.

Finał Klubowych Mistrzostw Świata odbędzie się w piątek 22 grudnia o godzinie 19:00. Manchester City powalczy o trofeum z brazylijskim Fluminense.

Urawa Red Diamonds - Manchester City 0:3 (0:1)

Bramki: 45+1'M.Hoibraaten (sam.), 52'M,Kovacić, 59'B.Silva

Urawa Red Diamonds: S.Nishikawa - T.Sekine, A.Scholz, M.Hoibraaten, T.Akimoto - T.Okubo (A.Schalk), A.Ito (57'T.Ogiwara), K.Yasui, K.Iwao (77'K.Shibato), Y.Koizumi (64'S.Nakajima) - J.Kante (64'B.Linssen). Trener: Maciej Skorża.

Manchester City: Ederson - K.Walker, J.Stones (77'S.Gomez), M.Akanji (64'J.Gvardiol), N.Ake - B.Silva (64'O.Bobb), Rodri (77'K.Phillips), M.Nunes, M.Kovacević, J.Grealish - P.Foden (64'J.Alvarez). Trener: Pep Guardiola.

Sędziował: Mohammed Al Hoish (Arabia Saudyjska).

Żółte kartki: 24'M.Akanji, 83'M.Nunes.

Stadion: King Abdullah Sports City (Dżudda).