Kolejarz - Flota LIVE! Mecz o "sześć punktów "

Bartosz Czekała
Kolejarz Stróże podejmie Flotę Świnoujście
Kolejarz Stróże podejmie Flotę Świnoujście Adrian Szpyrka (kolejarzstroze.pl)
W niedzielę o godzinie 16 na boisku Kolejarza Stróże dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku pomiędzy zespołami dołu tabeli. Jedni jak i drudzy potrzebują punktów, a w bezpośrednich starciach tych drużyn nikt jeszcze nie wygrał na własnym stadionie! Czy i tym razem wygra zespół gości lub padnie remis?

Dla jednych i dla drugich punkty w tym meczu będą na wagę złota. Przede wszystkim Kolejarz jeśli chcę mieć jeszcze szansę uciec ze strefy spadkowej i złapać na chwilę oddech koniecznie musi to spotkanie wygrać. Flotę zapewne usatysfakcjonuje nawet remis, gdyż następny mecz u siebie gra z Puszczą i w przypadku zwycięstwa może złapać na dłuższy okres bezpieczną przewagę. Na pewno jednak podopieczni Bogusława Baniaka ponad 800 kilometrów nie przejadą, aby koncentrować się tylko na jednym punkcie. Celem ma być zwycięstwo.

Zespoły Kolejarza i Floty spotykały się w 1. lidze siedmiokrotnie. Do tej pory żaden z tych zespołów nie wygrywał na własnym boisku! Kolejarz zwyciężył nad morzem cztery razy, a w Stróżach dwukrotnie padały remisy, jednak ostatnie starcie w Małopolsce zakończyło się zwycięstwem Floty 2:1.

W ostatniej kolejce Kolejarz przegrał w Płocku po golu w ostatnich minutach, za to Flota u siebie pokonała Dolcan po bramce w 89. minucie - To dla nas strategiczny, bardzo ważny mecz - mówi trener Floty, Bogusław Baniak. - Jesteśmy po zwycięstwie dzięki golowi w ostatnich minutach. Rywal odwrotnie: przegrał tracąc bramkę w 90. minucie, w kontrowersyjnych okolicznościach. Trener Kolejarza Przemysław Cecherz mówi głośno o błędach sędziów.

- Kolejarz ma potężnego bramkarza, Łukasza Radlińskiego z Warty Poznań - mówi Baniak. - W obronie ciekawą postacią jest Witold Cichy, a w pomocy Wojciech Trochim, który strzelił nam gola jesienią (Kolejarz wygrał w Świnoujściu 2:0). To solidna drużyna, z którą trzeba zagrać na specyficznym boisku. To bardzo dobry fizycznie zespół, który u siebie
przegrał w 11 meczach tylko 3 razy. Ich styl gry, to długa piłka, a my takich drużyn nie lubimy. Na pewno będzie potrzeba w tym meczu więcej walki, niż w innych.

W barwach Kolejarza zabraknie 18-letniego Bartłomieja Smuczyńskiego. Wraca jednak po pauzie za kartki Wojciech Trochim. W zespole Floty powraca Krzysztof Bodziony. Nie zagrają jednak Marek Opałacz oraz Robert Kolendowicz, z powodu kontuzji i pod znakiem zapytania stoi występ Radosława Jasińskiego.