Bartosz Głąb
Maciej Rybus może zadebiutować dzisiaj w nowym klubie
Maciej Rybus może zadebiutować dzisiaj w nowym klubie Polska Press
W pierwszym spotkaniu 2. kolejki francuskiej Ligue 1, Olympique Lyon podejmie na Par OL drużynę Caen. Być może swoją szanse na debiut dostanie powracający po kontuzji barku Maciej Rybus.

Na inaugurację sezonie Ligue 1, zespół Olympique Lyon rozbił w meczu wyjazdowym AS Nancy 3:0, a hat-trickiem w tym meczu popisał się Alexandre Lacazette. W zespole Bruno Genesio zasiadł już na ławce Maciej Rybus, sprowadzony z Tereka Grozny, który latem zmagał się z kontuzją barku. Trener jednak nie zdecydował się wpuścić "Ryby" w tym meczu ani na minutę.

To nie było jednak jedyne oficjalne spotkanie jakie piłkarze Lyonu rozegrali już w tym sezonie. W Superpucharze Francji na Wörthersee Stadion w Klagenfurcie zostali rozbici przez Paris Saint-Germain aż 1:4. To miał być polski mecz, jednak Grzegorz Krychowiak pauzował jeszcze za kartki z Stade Reims, natomiast Maciej Rybus jeszcze nie zdążył wrócić do pełni sprawności po kontuzji.

Zespół Caen przed tygodniem bardzo udanie rozpoczął sezon ligowy. Na własnym stadionie po bardzo emocjonującym spotkaniu drużyna Caen wygrała z Lorient 3:2, mimo że po dwudziestu minutach przegrywali już 0:2 po dwóch trafieniach Benjamina Moukandjo. Piłkarze Caen jednak jeszcze w pierwszej połowie zdołali odrobić straty i doprowadzić do wyrównania, a w drugiej części meczu zadać decydujący cios i wygrać całe spotkanie 3:2.

Spotkanie 2. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy Olympique Lyon, a Caen zaplanowane jest na 20:45. Może tym razem Maciej Rybus wreszcie zaprezentuje się francuskiej publiczności na Parc OL.