Kompromitacja Korony w ostatnim meczu sezonu. Przegrała z Górnikiem Zabrze 0:3 [ZDJĘCIA]

saw, dor
W ostatnim w tym sezonie meczu ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Górnikiem Zabrze 0:3. Dla niektórych zawodników był to pożegnalny występ w Koronie, między innymi dla Michała Miśkiewicza i Eli Soriano.

Korona Kielce – Górnik Zabrze 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Igor Angulo 17, 0:2 Łukasz Wolsztyński 87, 0:3 Angulo 90.
Korona: Miśkiewicz – Rymaniak, Tamm, Malarczyk, Gardawski (78. Gnjatić) – Petrak, Żubrowski – Skrzecz Ż, Arweladze (58. Szelągowski), Jukić – Soriano (75. Pućko).
Górnik: Chudy – Suarez, Wiśniewski Ż (76. Ambrosiewicz), Bochniewicz, Arnarson – Gvilia, Matras (26. Zapolnik), Matuszek (60. Wolsztyński), Gryszkiewicz, Jesus – Angulo.
Sędziował: Łukasz Szczech z Warszawy.
Widzów: 6250.

Dla obydwu drużyn był to mecz o honor, albo jak niektórzy mówili „o pietruszkę”, bo już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie.
W 8 minucie Elia Soriano zdbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w ostatniej chwili zablokował go Dani Suarez. W odpowiedzi Górnik wyprowadził składną kontrę, sam na sam wyszedł Jesus Jimenez Nunes. Był naciskany przez Bartosza Rymaniaka, mimo to uderzył po długim rogu, ale Michał Miśkiewicz popisał się udaną interwencją. W 24 minucie Miśkiewicz, dla którego był to pożegnalny występ w Koronie, pewnie złapał piłkę po strzale Mateusza Matrasa. W 29 minucie Miśkiewicz instynktownie ręką odbił piłkę po główce wprowadzonego chwilę wcześniej Kamila Zapolnika.

W 47 minucie ładnym strzałem z kilkunastu metrów popisał się Ivan Jukić, ale piłka przeszła minimalnie obok słupka. W 58 minucie na boisko wszedł Daniel Szelągowski, który zastąpił Wato Arweladze. Był to debiut 16-latka, wychowanka KKP Korona w ekstraklasie. Szkoda, że dopiero w ostatniej kolejce…

W 66 minucie po dograniu Szelągowskiego uderzył Jakub Żubrowski, ale Martin Chudy był na posterunku. W 69 minucie za zagranie ręką sędzia podyktował rzut wolny dla Górnika, tuż za linią pola karnego. Igor Angulo uderzył technicznie, po drodze piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Korony i wpadła do bramki, mimo interwencji Michała Miśkiewicza.
W 84 minucie po kontrze Angulo zdobył drugą bramkę, ale sędzia jej nie uznał, bo napastnik gości był na spalonym. Ale w 87 minucie było już 0:2. Łukasz Wolsztyński wbiegł w pole karne i strzałem w krótki róg zaskoczył Miśkiewicza. W 90 minucie Koronę „dobił” Angulo, strzelając trzeciego gola. Wyższość ekipy Marcina Brosza w tym meczu, zwłaszcza w drugiej połowie, nie podlegała dyskusji. Wygrana Górnika mogła być wyższa. Korona skompromitowała się w ostatnim spotkaniu tego sezonu. Po meczu znowu „oberwało się” trenerowi Gino Lettieriemu.