Łukasz Szczepiński
Baner obrażający Pawła Pskita zniknął ze strony internetowej Zawiszy
Baner obrażający Pawła Pskita zniknął ze strony internetowej Zawiszy wkszawisza.pl
Dziś w godzinach porannych z oficjalnej strony internetowej Zawiszy zniknął baner "Fryzjer Pskit zaprasza w Łodzi". Kontrowersyjna "reklama" wywołała bardzo duże poruszenie w środowisku piłkarskim i mediach.

W sobotę sędzia Pskit prowadził mecz Ekstraklasy pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Podbeskidziem Bielsko-Biała, podczas którego w 89. minucie podyktował rzut karny dla gości. Oburzony jego pracą był prezes bydgoskiego klubu, Radosław Osuch, który po meczu próbował przedostać się do szatni sędziów, jednak został w porę zatrzymany przez ochroniarzy. Wściekły Osuch wygrażał, że wycofa klub z Ekstraklasy.

Baner z napisem "Fryzjer Pskit zaprasza w Łodzi" pojawił się w poniedziałek na stronie oficjalnej bydgoskiego klubu. Rzecznik prasowy Zawiszy twierdził, że "reklamę" na siedem dni wykupił jeden z kibiców. Kosztowało go to 200 złotych, jednak cztery dni przed końcem umowy jaką zawarto z fanem, baner zniknął z oficjalnej strony internetowej Zawiszy.

Szef Kolegium Sędziów PZPN Zbigniew Przesmycki stanął w obronie sędziego Pskita - Jesteśmy już po analizie wideo i wyszło z niej, że sędzia prowadził spotkanie bardzo dobrze. Jedyna sytuacja, nad którą zdania są podzielone, miała miejsce w 61. minucie przy prowadzeniu 1-0 dla Zawiszy. Prowadzenie meczu było bardzo dobrze ocenione przez całe Kolegium, a także wszystkich innych sędziów - tłumaczy Przesmycki.

Przesmycki wnioskował również o karę dla Zawiszy za to niedopuszczalne zachowanie. Dzisiaj popołudniu zbierze się Komisja Ligi. Bydgoski klub może zostać ukarany bardzo dużą grzywną rzędu kilkunastu tysięcy złotych.