MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Korona Kielce rzutem na taśmę utrzymała się w Ekstraklasie! Warta Poznań zagra w Fortuna 1. Lidze!

Jakub Maj
Jakub Maj
Warta Poznań spadła z Ekstraklasy
Warta Poznań spadła z Ekstraklasy Adam Jastrzebowski
W sobotę około godziny 19:30 poznaliśmy ostatniego spadkowicza z PKO Ekstraklasy. Korona Kielce pokazała pazur i postawiła się Lechowi Poznań na wyjeździe. Dopisanie trzech punktów oznacza, że w strefie spadkowej znalazła się... Warta Poznań, która przegrała z Jagiellonią Białystok. "Zieloni" wracają do Fortuna 1. Ligi po czterech latach.

Warta Poznań spadła do 1. ligi!

Przed startem ostatniej kolejki Ekstraklasy w najgorszej sytuacji na dole tabeli była Korona Kielce. Tydzień temu Piotr Klimek, czyli specjalista od statystyk w polskich ligach, obliczył, że ekipa Kamila Kuzery spadnie na 85 procent. Utrzymanie mogła zapewnić wygrana z Lechem Poznań na wyjeździe. Pozostałe wyniki innych zespołów Ekstraklasy także musiały być korzystne. Puszcza, Warta lub Radomiak również grały o życie. Któryś z tych zespołów musiał doznać porażki, aby spaść na 16. miejsce zamiast Korony.

Szansa na spadek przed ostatnią kolejką:

• Radomiak 0.8%
  • Puszcza 3.5%
  • Warta 10.8%
  • Korona 84.9%

Korona Kielce w meczu 34. kolejki bardzo długo trzymała się na nogach. Bramka dla Lecha Poznań padła dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Autorem trafienia był Mikael Ishak. Na początku drugiej połowy Filip Marchwiński otrzymał czerwoną kartę za bardzo agresywne wejście w środkowej strefie boiska. Podopieczni Kamila Kuzery wtedy poczuli, że to dobra okazja do przyciśnięcia "Kolejorza". Evgeniy Shikavka ustrzelił dublet i dał prowadzenie Koronie.

Jak poradzili sobie rywale Korony? Warta Poznań już po 25 minutach przegrywała z Jagiellonią 0:3. Radomiak Radom przegrał z Widzewem Łódź. Puszcza Niepołomice sensacyjnie pokonała Piasta Gliwice. Co oznaczają takie wyniki? Warta z dorobkiem 37 punktów znalazła się w strefie spadkowej. "Zieloni" po czterech latach wracają na zaplecze Ekstraklasy!

To nie koniec problemów Warty Poznań. Dawid Szulczek, czyli jeden z najlepszych trenerów młodego pokolenia w Polsce po sezonie odchodzi z klubu. "Zieloni" są zmuszeni szukać nowego szkoleniowca, który obejmie zespół już w Fortuna 1. Lidze. Powrót do Ekstraklasy może okazać się niezwykle ciężki. Mówiło się, że zespół obejmie Mariusz Misiura, ale według najnowszych doniesień medialnych, szkoleniowiec w przypadku spadku Warty, może zrezygnować z tej pracy.

Po nich zdecydowanie więcej się spodziewaliśmy. Przychodzili jako gwiazdy oraz wielkie hity transferowe, ale PKO Ekstraklasa bardzo szybko ich zweryfikowała. Kluby takie jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Raków Częstochowa wydały na swoich zawodników worek pieniędzy - a ci są cieniami własnych piłkarzy. Oto największe rozczarowania transferowe w PKO BP Ekstraklasie ostatnich lat! Sprawdź, który klub sprowadził najwięcej "niewypałów transferowych". Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć największe niewypały w PKO BP Ekstraklasie!

Największe rozczarowania transferowe ostatnich lat. Niewypał...