Korona przegrała sparing z mistrzem Izraela. Trzech piłkarzy było testowanych

dor
Bramkarz Artur Krysiak (z prawej) był testowany w Koronie w sparingu z Hapoelem Beer Sheva. Fot. Mateusz Kępiński/Korona Kielce
Korona Kielce w środę rozegrała w Opalenicy mecz kontrolny z mistrzem Izraela - Hapoelem Beer Sheva. Przegrała 0:1.

Korona Kielce - Hapoel Beer Sheva 0:1 (0:1)
Bramka: Dor Elo 36.
Korona (I połowa): Krysiak - Kosakiewicz, Malarczyk, Pierzchała, Kallaste - Pedersen - Skrzecz, Janjić, Aankour, Długosz - Górski.
Korona (II połowa): Hamrol - Rymaniak, Kovacević, Malarczyk, Kosakiewicz - Petrak, Możdżeń - Cebula, Arweładze, Jukić - Soriano oraz Piróg.

Mistrz i zdobywca Pucharu Izraela wyszedł na prowadzenie w 36 minucie. Dor Elo minął Wiktora Długosza, a następnie w sytuacji sam na sam z ostrego kąta pokonał testowanego w Koronie Artura Krysiaka. Oprócz bramkarza występującego ostatnio w Anglii trener kieleckiej drużyny Gino Lettieri sprawdzał też przydatność do drużyny pomocnika Oktawiana Skrzecza i defensywnego pomocnika z Danii - Daniela Pedersena.
W 41 minucie Korona mogła wyrównać, ale bramkarz Hapoelu kapitalnie obronił strzał Zlatko Janjicia i dobitkę Wiktora Długosza.

Po przerwie okazje do wyrównania mieli Elia Soriano, który zmarnował między innymi sytuację sam na sam, i Adnan Kovacević, ale zabrakło nieco precyzji. Korona przegrała z mistrzem Izraela, ale korzystnie wypadła w konfrontacji z Hapoelem. Był to trzeci sparing kielczan w tym okresie przygotowawczym, a pierwszy rozegrany podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim.

Kolejny sparing Korona rozegra w sobotę, 30 czerwca. Jej rywalem będzie Miedź Legnica, a spotkanie odbędzie się w Opalenicy.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Piękne WAGS podczas world cup 2018 w Rosji [zdjęcia]

Wiemy jakim jesteś typem gościa weselnego! QUIZ

Zakazane pamiątki z wakacji - tego nie przywieziecie do domu!

TOP 18 zasad postępowania w czasie burzy

To jedne z najdłuższych wakacji! Zobacz wakacyjne memy!

Jesteś świeżo upieczonym kierowcą? Tych błędów się wystrzegaj

Materiał oryginalny: Korona przegrała sparing z mistrzem Izraela. Trzech piłkarzy było testowanych - Echo Dnia Świętokrzyskie