KS Polkowice pokonał Jarotę 2:1. Goli mogło być więcej

Jakub Guder / Gazeta Wrocławska
KS Polkowice pokonał Jarotę Jarocin
KS Polkowice pokonał Jarotę Jarocin Piotr Krzyżanowski/Gazeta Wrocławska
Po wygranej 2:1 u siebie z Jarotą Jarocin KS Polkowice traci obecnie tylko 4 punkty do trzeciej w tabeli Chojniczanki. Zanim kibice usłyszeli pierwszy gwizdek, minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich zmarłych związanych z miejscowym futbolem.

Gospodarze pierwszego gola mogli strzelić już w 2. min, ale uderzenie Szymona Skrzypczaka powędrowało minimalnie nad poprzeczkę. Po kwadransie ten sam zawodnik znów powinien trafić do siatki, ale i tym razem spudłował. Do trzech razy sztuka. Skrzypczak otworzył wynik meczu w 30 min. Asystował Mateusz Szczepaniak. Jeszcze przed przerwą piłkarz ten zaliczył także bramkę. Dostał podanie od Patryka Bryły i spokojnie podwyższył wynik meczu. Jarota w drugiej połowie koniecznie chciała odrobić straty, ale stać ją było tylko na gola z karnego.

- Cieszymy się z kolejnych trzech punktów, choć mam zastrzeżenia do swoich piłkarzy za niewykorzystane sytuacje. Przeprowadziliśmy dwa kontrataki, po których strzeliliśmy bramki - komentował spotkanie trener Adam Buczek.

KS Polkowice - Jarota Jarocin 2:1 (2:0)

Bramki: Skrzypczak 30, Szczepaniak 45 - Białożyt 71 (kar.)

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice)

KS: Primel, Bartków, Darda, Kocot, Szuszkiewicz, Famulski, Bartczak, Kusowski (76 Karmelita), Bryła (66 Ałdaśl), Szczepaniak, Skrzypczak

Jarota: Brzostowski, Śliwa, Czabański, Danielak, Białożyt, Kupczyk, Grobelny, Pawlak, Kamiński, Garbarekl (76 Owczarek), Shehata (46 Oczkowski)