Maciej Lehmann
Mikael Ishak zdobył dwie piękne bramkiZobacz kolejne oceny piłkarzy Lecha Poznań --->Adam Jastrzębowski
Lech Poznań wzorowo wywiązał się z roli zdecydowanego faworyta i pewnie pokonał ŁKS Łódź 3:1. "Ojcem zwycięstwa" był Mikael Ishak, który już w pierwszej połowie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Na taki powrót do strzeleckiej dyspozycji kapitana Kolejorza czekaliśmy od początku sezonu. "Król Mikael" i zimną krwią wykorzystał najpierw idealne podanie Filipa Marchwińskiego, a potem Kristoffera Velde. Norweg podwyższył na 3:1 i zakończył mecz z dobrymi liczbami.

Wygrana z beniaminkiem, który zamykał ligową tabelę i w meczach wyjazdowych, miał fatalny bilans 6 meczów bez zwycięstwa, była obowiązkiem Lecha Poznań.

Kolejorz do przerwy miał zdecydowaną przewagę, którą udokumentował dwoma golami.

Wydawało się, że z zainkasowaniem trzech punktów w 100 meczu z ŁKS, Kolejorz nie będzie miał żadnych problemów, a tymczasem w 64 min. po pierwszej składnej akcji stracił gola.

Kontaktowa bramka wprowadziła trochę nerwowości w szeregach poznańskiej drużyny. Goście mieli nawet świetną okazję, by doprowadzić do wyrównania, Bartosz Szeliga oddał mocny strzał, ale futbolówka zamiast do bramki trafiła w Antona Fase.

W 81 min. na szczęście po kapitalnym, podaniu Kwekweskiriego, z pierwszej piłki uderzył Kristoffer Velde i "zabił" ten mecz.
Niestety chwilę później z boiska na noszach zniesiony został Afonso Sousa. Portugalczyk upadł nagle na murawę i według naocznych świadków stracił przytomność. Z boiska został zniesiony na noszach. Był przytomny.
Na szczęście po północy Afonso przysłał pozytywną wiadomość ze szpitala.