Lech Poznań ograł Radomiaka Radom do zera. Gole Mikaela Ishaka i Filipa Szymczaka oklaskiwał z trybun Dawid Kownacki

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań ma to, co chciał, czyli kolejne zwycięstwo. U siebie pokonał Radomiaka Radom 2:0. Przed przerwą strzelił Mikael Ishak, a po niej poprawił Filip Szymczak. Widowisko śledziło ponad 23 tys. widzów w tym były lechita Dawid Kownacki, którego Werder Brema za dwa tygodnie zainauguruje Bundesligę w meczu z Bayernem Monachium.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Radomiak Radom 2:0

Lech zagrał w podobnym składzie jak w czwartek z Żalgirisem Kowno (3:1). Wobec drobnych problemów Filipa Marchwińskiego miejsce w środku pomocy zajął Jesper Karlström, na prawej obronie zamiast Joela Pereiry zobaczyliśmy Alana Czerwińskiego, natomiast w ataku Filipa Szymczaka zastąpił kapitan Mikael Ishak.

Radomiak potrafił stworzyć zagrożenie, ale to Lech w 40 minucie objął prowadzenie. Po długim zagraniu Radosława Murawskiego piłkę do pustej bramki wystawił Ishakowi Dino Hotić. Póki co skrzydłowy wypada najlepiej spośród wszystkich pozyskanych late graczy. Z Litwinami strzelił przecież cudownego gola, do którego dołożył asystę.

- Czuję się coraz lepiej - przekonywał w przerwie meczu Ishak. Szwed jak wiemy wiosną walczył z infekcją bakteryjną. Z Żalgirisem raz stanął przed szansą na gola, ale w akcji zabrakło mu przyspieszenia. To niepowodzenie powetował sobie dzisiaj - też przy Bułgarskiej. Na tę bramkę czekał od 2 kwietnia.

Radomiaka dobił Filip Szymczak

Nad tym meczem Lech nie miał pełnej kontroli. W drugiej połowie Radomiak znowu potrafił mu zagrozić, ale w przeciwieństwie do Żalgirisu nie trafił do siatki. Za to Lech umiał dobić.

Zanim to nastąpiło, w Lechu najlepszej sytuacji na gola nie wykorzystał Kristoffer Velde. Norweg minimalnie chybił celu kiedy dogrywał nie kto inny jak Hotić. Ten sam zawodnik zaczął też akcję, po której Ishak drugi raz zmieścił piłkę w bramce, ale z ofsajdu co potwierdziła chorągiewka asystenta sędziego.

Złudzeń nie było już w 83 minucie. Zwycięstwo Lecha przypieczętował Filip Szymczak. Wprowadzony po przerwie napastnik zrobił świetny użytek z podania innego zmiennika, Joela Pereiry.

Lech w czwartek zagra rewanż na Litwie, Radomiak myśli już o inauguracji stadionu przy Struga. W sobotę dla kompletu widzów zagra z Cracovią.

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - Radomiak Radom (w skali 1-6):