Maksymilian Dyśko
Lechici przypieczętowali awans do trzeciej rundy Ligi Konferencji. W rewanżu podopieczni trenera Johna van den Broma wygrali 2:1. Zobacz jak oceniliśmy lechitów ---->Adam Jastrzębowski
W pierwszym meczu II rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Lech Poznań pokonał Żalgiris Kowno 3:1. W rewanżu lechici zaprezentowali się równie dobrze i przypieczętowali awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji wygrywając 2:1. Autorami bramek zostali Filip Marchwiński i Adriel Ba Loua.

Spokojny rewanż Kolejorza. Tak oceniliśmy zawodników Lecha po spotkaniu z Żalgirisem

Na Litwę podopieczni trenera Johna van den Broma jechali z komfortową zaliczką, bowiem wygrali z Żalgirisem 3:1. Trener Kolejorza do Kowna wziął 23 zawodników i od pierwszej minuty postanowił dać szanse zawodnikom, którzy do tej pory nie grali zbyt często. Mowa o Bartoszu Mrozku, Barrym Douglasie czy też Filipie Wilaku.

Ten pierwszy popisał się kapitalna interwencją w pierwszej połowie i uchronił Kolejorza przed stratą bramki. Z kolei Wilak zanotował solidny występ, kilkukrotnie pokazując się z przyzwoitej strony. Brakuje mu jednak pewności i doświadczenia. Aby je zyskać musi pojawiać się częściej na boisku.

Rywal ponownie okazał się niezbyt wymagający i w meczu rewanżowym Lech Poznań pewnie pokonał Żalgiris Kowno 2:1, a w dwumeczu 5:2.