Legia Warszawa kontra Austria Wiedeń w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Dobre wspomnienia mają Lech Poznań i Szymon Włodarczyk

Jacek Czaplewski
od 16 lat
Legia Warszawa zagra w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji z Austrią Wiedeń. Jej najbliższy rywal ograł w dwumeczu bośniacki FK Borac Banja Luka; najpierw 1:0 u siebie, a dzisiaj 2:1 w rewanżu. Niedawno na Austrię sposób znaleźli Lech Poznań, ale i były talent Legii, Szymon Włodarczyk.

El. Ligi Konferencji. Legia Warszawa - Austria Wiedeń w III rundzie

Austria nie bez problemów wyeliminowała Bośniaków. W pierwszym meczu jedynego gola strzeliła dopiero w 94 minucie. Drugą połowę rewanżu zaczęła natomiast od straty bramki. Na jej szczęście błyskawicznie odpowiedział Andreas Gruber, po którego podaniu wynik ustalił potem Manuel Polster.

Pierwsze spotkanie Legia rozegra na własnym stadionie, w przyszły czwartek. Rewanż odbędzie się tydzień później w Wiedniu. Rok temu z Austrią rywalizował Lech Poznań, tyle że w fazie grupowej Ligi Konferencji. U siebie potrafił wygrać aż 4:1 dzięki trafieniom Mikaela Ishaka, Michała Skórasia i dubletowi Kristoffera Velde. W delegacji padł remis 1:1 (gol Ishaka). Na to spotkanie z Wielkopolski wybrała się rekordowa liczba kibiców - około 2,5 tys.

Austria Wiedeń ma za sobą cztery mecze w nowym sezonie. Wygrała na inaugurację krajowego pucharu z niżej notowanym SV Spittal 7:0. Między pierwszym meczem a rewanżem z FK Borac Banja Luka nieoczekiwanie przegrała ze Sturmem Graz 0:3. Jedną z bramek w spotkaniu 1. kolejki Bundesligi zdobył Szymon Włodarczyk, czyli były zawodnik Legii Warszawa, który prawdziwą szansę otrzymał w Górniku Zabrze.

Trenerem Austrii Wiedeń jest 43-letni Niemiec Michael Wimmer.