"Lewy" wrócił i został liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi!

mic
Robert Lewandowski wrócił do składu Borussii Dortmund, po tym jak związek skrócił mu karę za czerwoną kartką w meczu z HSV. Polski snajper zdobył dwa gole i wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi niemieckiej.

Borussia nie ma już szans na obronę mistrzowskiego tytułu, ale musi odpierać ataki konkurentów w walce o drugie miejsce w tabeli Bundesligi. W meczu 24. kolejki ekipa BVB szybko ustawiła sobie spotkanie po dwóch golach Roberta Lewandowskiego. Później kontaktową bramkę strzelił Mohammed Abdellaoue, ale wynik na 3:1 ustalił Julian Schieber.

Jakub Błaszczykowski zagrał tym razem od 1. minuty i został w drugiej połowie zmieniony przez Svena Bendera. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Łukasz Piszczek, który był ostatnio w słabszej formie. We wtorek dortmundczycy grają rewanżowy mecz z Szachtarem Donieck w Lidze Mistrzów i można przypuszczać, że Juergen Klopp dał w meczu ligowym odpocząć kilku swoim podstawowym piłkarzom.