Liga angielska. Chelsea rzutem na taśmę pokonała Crystal Palace. Zadecydował rzut karny w końcówce

Bartosz Głąb
Chelsea pokonała Crystal Palace.
Chelsea pokonała Crystal Palace. Screen Viaplay Sport Polska
Liga angielska. Chelsea w meczu 19. kolejki pokonała na Stamford Bridge ekipę Crystal Palace 2:1. Londyńczycy szybko objęli prowadzenie, ale tuż przed przerwą goście zdołali doprowadzić do remisu. W końcówce spotkania trzy punkty "The Blues" zapewnił Noni Madueke skutecznie wykorzystując rzut karny.

Liga angielska. Chelsea zafundowała swoim kibicom kolejny nerwowy wieczór

Londyńska Chelsea do poświątecznej rywalizacji przystępowała z 11. pozycji w ligowej tabeli. W wigilię "The Blues" przegrali w fatalnym stylu z Wolverhampton i trzy dni później chcieli nieco poprawić swój wizerunek. Na samym początku gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale w ostatniej chwili skuteczną interwencją popisał się jeden z defensorów Crystal Palace.

W 13. minucie Chelsea już dopięła swego. Po znakomitej akcji i rozmontowaniu szeregów obronnych przeciwnika na listę strzelców wpisał się Mykhailo Mudryk. Dla Ukraińca była to druga bramka w trzech ostatnich meczach w Premier League.

W kolejnych minutach londyńczycy sprawiali wrażenie drużyny, która kontroluje przebieg meczu i raczej nie dopuszczała rywali pod własne pole karne. Jednak w doliczonym czasie gry pierwszej połowy znakomitym podaniem w pole karne gospodarzy został obdarowany Michael Olise i wykonał wyrok doprowadzając do wyrównania.

Liga angielska. Chelsea rzutem na taśmę pokonała Crystal Palace

Po zmianie stron Chelsea próbowała ponownie wyjść na prowadzenie, ale defensywa rywali spisywała się niemal bez zarzutu. W 74. minucie "The Blues" powinni prowadzić, ale Nicolas Jackson w sytuacji sam na sam z bramkarzem fatalnie spudłował. Chwilę później ten sam zawodnik wpakował piłkę do bramki rywali, ale tym razem sędzia uznał, że snajper był na spalonym.

Crystal Palace również szukało swoich szans. Dziesięć minut przed końcem Michael Olise dostał piłkę w "szesnastce" gospodarzy, jednak najpierw uderzył wprost w rywala, a dobitkę świetnie wybronił Djordje Petrovic.

Wreszcie w 86. minucie po faulu Eberechi Eze na Nonim Madueke arbiter zdecydował się podyktować rzut karny dla Chelsea. "Jedenastkę" na bramkę zamienił sam poszkodowanym dając zwycięstwo swojej drużynie

"The Blues" dzięki wygranej awansowała na 10. miejsce w tabeli Premier League. Dzień przed Sylwestrem londyńczycy zagrają na wyjeździe z Luton, natomiast Crystal Palace tego samego dnia zmierzy się u siebie z Brendford.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...