Manchester City odwrócił wynik z Evertonem w Premier League. Pomógł Jordan Pickford. John Stones wypada ze składu przez kontuzję

Jacek Czaplewski
Liga angielska. Manchester City nie bez problemów uporał się z Evertonem. Na wyjeździe mistrz wygrał 3:1, ale jako pierwszy stracił bramkę. Przed przerwą z urazem boisko opuścił natomiast stoper John Stones.

Premier League. Everton - Manchester City 1:3

Manchester City rozegrał pierwszy mecz w Premier League od 16 grudnia. Po wygraniu Klubowych Mistrzostw Świata przyszło mu zawalczyć dopiero z siedemnastym Evertonem, który zaszedł za skórę Chelsea (2:0) i Newcastle (3:0), a w przeddzień Wigilii minimalnie przegrał z Newcastle (1:2).

City wystąpiło bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda. Po przerwie trzeba było odrabiać straty, bo składną akcję wykończył Jack Harrison.

- To nie był dla City łatwy mecz, bardzo fizyczny, ale po przerwie tej kontroli było więcej - stwierdził pod koniec meczu Michał Gutka z Viaplay.

W odwróceniu wyniku pomógł Jordan Pickford. Bramkarz Evertonu źle zachował się przy bramkach na 1:1 i 1:3. Najpierw nie docenił próby Phila Fodena, a potem podał tak, że Bernardo Silva wpakował piłkę do pustej siatki. W międzyczasie jedenastkę za zagranie ręką wykorzystał Julian Alvarez - trafił po raz piąty w sezonie.

Czwarty w tabeli Manchester City traci do liderującego Liverpoolu pięć punktów, ale ma do rozegrania zaległy mecz z Brentfordem.

Chelsea rzutem na taśmę pokonała Crystal Palace

Everton - Manchester City 1:3 (0:1)
Bramki: Harrison 29' - Foden 53', Alvarez 64' (k.), Bernardo Silva 87'
Żółte kartki: Patersson, Gomes, Pickford, Branthwaite - Akanji, Grealish

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Robert Lewandowski nie jest najlepiej wycenianym Polakiem, ani nawet nie mieści się na podium takiego rankingu! Oto jak wygląda czołówka po ogłoszeniu nowych wycen przez portal Transfermarkt.

10 najlepiej wycenianych Polaków. Robert Lewandowski... poza...