tom
Liga angielska. Drużyna Boruca zremisowała wygrany mecz z Arsenalem! Sześć goli na Dean Court East News
Liga angielska. W meczu 20. kolejki ligi angielskiej Bournemouth po niezwykle emocjonującym spotkaniu zremisowało na Dean Court 3:3 z Arsenalem. Drużyna Artura Boruca, który rozegrał pełne 90 minut prowadziła już 3:0, ale dała rywalom strzelić trzy gole. Polak przy nich nie zawinił. Bohaterem spotkania został Olivier Giroud, który zdobył bramkę, a przy dwóch pozostałych asystował.

Jedynym pozytywem z tego meczu dla kibiców Kanonierów może być wola walki ich zawodników. Podopieczni Arsene'a Wengera przegrywali w tym spotkaniu już 0:3. Świetna postawa Artura Boruca i defensywy Bournemouth utrudniała grę pozycyjną faworytów. Arsenal po raz pierwszy pokonał Polaka w 70 minucie spotkania za sprawą Alexisa Sancheza. Pięć minut później straty zmniejszył letni nabytek Lucas Perez. W doliczonym czasie gry po czerwonej kartce dla Stevena Francisa cenny punkt uratował im Olivier Giroud.

Remis we wtorkowym spotkaniu oznacza, że Arsenal traci już osiem punków do lidera Chelsea i ma o jeden mecz rozegrany więcej. Dodatkowo stracili również trzecią pozycję w tabeli na rzecz Manchesteru City, którzy w poniedziałek pokonali Burnley 2:1.