Liga angielska. Kontuzja Kamila Grabary w meczu Hull City - Huddersfield. Polaka zniesiono na noszach

Jacek Czaplewski
Wtorek okazał się bardzo pechowy dla młodzieżowego reprezentanta Polski. Bramkarz Kamil Grabara doznał urazu w trakcie meczu Hull City - Huddersfield (1:2). Boisko opuszczał na noszach.

Grabara ucierpiał podczas drugiej połowy. Do pechowego zdarzenia doszło kiedy próbował interweniować po wrzutce Kamila Grosickiego. Na nagraniu uchwycono moment, w którym w 21-latka wpadają z impetem kolega z zespołu i przeciwnik :

Po długiej interwencji medyków Grabarę zniesiono z murawy - na noszach. Do regulaminowego czasu sędzia doliczył aż dwanaście minut. Huddersfield przechyliło szalę na swoją korzyść w piątej dodatkowej minucie.

Według trenera Huddersfield Grabara na boisku stracił przytomność. Prosto ze stadionu został odwieziony na badania do szpitala.

Jeszcze nie wiadomo, jak poważny jest uraz Grabary. W tej samej lidze Krystian Bielik (Derby County) niedawno zerwał więzadło w kolanie. Do gry wróci dopiero za pół roku - już po Euro 2020.

Hull City - Huddersfield 1:2 (0:1)