Liga Europy. Napoli z ogromną przewagą przed rewanżem. Gol Arkadiusza Milika

DW
EASTNEWS
Liga Europy. Napoli wygrało z Red Bullem Salzburg 3:0 i ma praktycznie zapewniony awans przed rewanżem. Pierwszą bramkę zdobył w spotkaniu Arkadiusz Milik.

Napoli zanotowało idealny początek spotkania. Udany wieczór zanotował także Arkadiusz Milik, który nareszcie trafił w europejskich pucharach. Już w 10. minucie akcję napędził Piotr Zieliński, który zagrał do Driesa Mertensa, ten prostopadle podał do Milika, a polski napastnik minął Walke i umieścił piłkę w pustej bramce. Po nieco ponad kwadransie mieliśmy już 2:0 dla gospodarzy. W pole karne z lewej strony dośrodkowywał Mario Rui, wybił piłkę jeden z obrońców, ale futbolówka trafiła do Jose Callejona. Ten zgrał ją do będącego przed polem karnym Fabiana Ruiza, który uderzył z powietrza i podwyższył wynik meczu.

Do przerwy kibice Napoli mieli powody do radości. Cieszyć się mogli także polscy fani. W drugiej połowie blisko byli bramki kontaktowej goście. Bardzo długo rozgrywali piłkę gracze Red Bulla, ostatecznie piłka trafiła do Daboura, lecz ten z siedmiu metrów trafił prosto w Mereta. Po chwili świetną sytuację miał Mertens. Po wrzutce z autu piłkę głową bardzo dobrze zgrał Milik, Mertens znalazł się w sytuacji sam na sam z Walkem, ale górą był bramkarz.

Po zmianie stron Napoli dorzuciło kolejną bramkę. Znakomicie z lewej strony w pole karne dośrodkował Mario Rui. Sytuację starał się ratować Jerome Onguene, ale interweniował na tyle niefortunnie, że trafił do własnej bramki. Gdyby przepuścił piłkę, stuprocentową sytuację na drugiego gola miałby Arkadiusz Milik.

Carlo Ancelotii mówił o tym, że chciałby już dziś zapewnić sobie awans do ćwierćfinału i wygląda na to, że dopiął swego. Po trzeciej bramce piłkarze z Salzburga mieli kilka okazji na gola honorowego, ale na wysokości zdania stanął Alex Meret, będący z pewnością jednym z bohaterów tego meczu.