Liga Europy. Wojciech Szczęsny z kontuzją. Wygrana Juventusu, wypuszczone zwycięstwo Manchesteru United [PODSUMOWANIE]

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
EPA/ADAM VAUGHAN PAP/EPA
Liga Europy. Bramkarz Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny musiał opuścić boisko w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona. Polak chwilę wcześniej złapał się za klatkę piersiową. Juventus poinformował jednak, że bramkarz czuje się dobrze.

Szczęsny opuścił murawę z urazem. Miał łzy w oczach

Po jednej z akcji rywali w 41. minucie, gdy piłka wyszła poza boisko, blisko 33-letni reprezentant Polski złapał się lewą ręką za klatkę piersiową i powiedział coś do stojących w pobliżu kolegów z drużyny, w tym Arkadiusza Milika. Ten ostatni natychmiast pokazał konieczność zmiany w stronę ławki rezerwowych.

Do Szczęsnego podbiegli medycy, którzy rozmawiali z nim przez kilka chwil. Później doświadczony bramkarz samodzielnie zszedł z boiska ze łzami w oczach. Miejsce polskiego bramkarza zajął Mattia Perin. Wówczas w meczu był remis 0:0. W geście solidarności Sporting zamieścił na swoim koncie na Twitterze krótki komunikat: "Forca, Szczęsny!".

Mecz wygrali piłkarze "Juve" 1:0, a bramkę w 73. minucie zdobył obrońca Federico Gatti. Milik grał do 62. minuty. Rewanż za tydzień w stolicy Portugalii.

Polsko-polski pojedynek w Holandii. Szymański lepszy od Zalewskiego

We wcześniejszym spotkaniu Feyenoord Rotterdam, w składzie z Sebastianem Szymańskim, pokonał u siebie AS Roma 1:0. W zespole gości wystąpił Nicola Zalewski.

Zwycięską bramkę uzyskał w 54. minucie Mats Wieffer. W 43. min rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Lorenzo Pellegrini - trafił w słupek.

Feyenoord ma rachunki do wyrównania z tym rywalem - w ubiegłym roku przegrał z nim w finale Ligi Konferencji 0:1. Aby rewanż był kompletny, lider holenderskiej ekstraklasy musi przypieczętować awans do półfinału LE w stolicy Włoch.

Manchester United zremisowało 2:2. Piłkarze United strzelili... cztery gole

W starciu dwóch triumfatorów tych rozgrywek Manchester United zremisował z Sevillą 2:2. Po 20 minutach "Czerwone Diabły" prowadziły już 2:0, a obie bramki zdobył Austriak Marcel Sabitzer. W końcówce straciły jednak dwa gole... samobójcze. W 85. minucie trafił do własnej siatki Holender Tyrell Malacia (pierwotnie gola przypisano Jesusowi Navasowi), a w doliczonym czasie gry - reprezentant Anglii Harry Maguire.

Znane są już potencjalne pary półfinałowe. W tej fazie może dojść do starcia Juventusu z Manchesterem United, o ile kluby z Włoch i Anglii wyeliminują swoich rywali. Zwycięzcy dwumeczu pomiędzy Feyenoordem i Romą spotkają się z lepszym z pary Bayer - Union.

Rewanże odbędą się 20 kwietnia. Półfinały rozegrane zostaną 11 i 18 maja, a finał zaplanowano na 31 maja w Budapeszcie. (PAP/oprac. własne)

LIGA EUROPY w GOL24

Transfery to temat, który elektryzuje całe piłkarskie środowisko. Już za kilka miesięcy będziemy świadkami głośnych przeprowadzek z udziałem polskich zawodników? Kto będzie najdroższym piłkarzem Biało-Czerwonych w letnim okienku?  Aby zobaczyć wszystkie plotki transferowe klikaj strzałkę w prawo!

Reprezentanci Polski, którzy latem zmienią klub. Lista praw...