Liga francuska. Wymęczone zwycięstwo PSG z Brest. Mbappe trafił w doliczonym czasie po podaniu Messiego

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Messi asystował Mbappe
Messi asystował Mbappe PAP/EPA
Liga francuska. PSG po odpadnięciu z Ligi Mistrzów z trudem zdobyło punkty na wyjeździe z Brest. Tuż przed ostatnim gwizdkiem decydującą bramkę na 2:1 zdobył Kylian Mbappe po otwierającym podaniu od Leo Messiego. Dzięki niemu przewaga mistrza w tabeli pozostaje na bezpiecznym poziomie.

Liga francuska. Brest - PSG 1:2

Ostatnie dni nie były łatwe dla kibiców PSG. Najpierw poinformowano o długiej przerwie w występach kontuzjowanego Neymara. Natomiast w środę paryżanie odpadli w 1/8 finału Ligi Mistrzów, ponownie przegrywając z Bayernem Monachium, tym razem na wyjeździe 0:2.

Sobotnie spotkanie w krajowej ekstraklasie też pokazało, że w naszpikowanej gwiazdami drużynie chyba nie dzieje się najlepiej. Do przerwy było 1:1 - na gola Carlosa Solera dla PSG odpowiedział Franck Honorat.

Zwycięską bramkę, po asyście mistrza świata Lionela Messiego, zdobył dopiero w 90. minucie Mbappe.

"Paryżanie najwyraźniej wciąż nie przetrawili swojego kolejnego europejskiego rozczarowania, ale mogą bardzo podziękować swojemu gwiazdorowi, który po raz kolejny ich uratował" - napisała agencja AFP.

To 19. trafienie słynnego napastnika w obecnym sezonie - jest współliderem klasyfikacji strzelców, razem z Kanadyjczykiem Jonathanem Davidem z Lille.

W tabeli PSG ma 66 punktów i o jedenaście wyprzedza Olympique Marsylia, który w niedzielę zagra u siebie ze Strasbourgiem. PAP

Bartłomiej Pawłowski to najlepszy Polak występujący w rewelacyjnym Widzewie Łódź. Dla beniaminka strzelił siedem goli i dołożył trzy asysty. Kto oprócz niego wydaje się być najlepszą opcją z piłkarzy bez kontraktu od lipca? Oto top 10.

Piłkarze z wygasającymi kontraktami w PKO Ekstraklasie. Oto ...