Liga hiszpańska. Atletico Madryt pokonało Granadę. Kamil Piątkowski poza kadrą meczową outsidera

Bartosz Głąb
Atletico Madryt wygrało z Granadą.
Atletico Madryt wygrało z Granadą. PAP/EPA
Liga hiszpańska. Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Granadę 1:0 w meczu kończącym 21. kolejkę rozgrywek. Nawet na ławce rezerwowych nie znalazł się Kamil Piątkowski, który dzień przed meczem nabawił się urazu.

Liga hiszpańska. Kamil Piątkowski nie znalazł się w kadrze meczowej Granady

Kamil Piątkowski na początku roku został wypożyczony z austriackiego RB Salzburg do broniącej się przed spadkiem w hiszpańskiej La Liga zespołu Granady. Przed tygodniem obiecujący polski obrońca zagrał całe spotkanie przeciwko Realowi Betis i w lokalnych mediach zebrał wiele pochwał.

Tym razem 23-letniego zawodnika zabrakło nawet na ławce rezerwowych w meczu przeciwko Atletico Madryt. Menadżer zawodnika na portalu X (dawniej Twitter) poinformował, że nieobecność jest spowodowana stłuczeniem mięśnia na treningu dzień wcześniej. Jednak zapewnił, że w następnym spotkaniu ligowym Granady piłkarz już będzie w pełni do dyspozycji.

Liga hiszpańska. Atletico Madryt poradziło sobie z Granadą

W meczu outsidera z potentatem hiszpańskiej ligi długo utrzymywał się dość zaskakujący, bezbramkowy rezultat. W pierwszej połowie przedostatnia w tabeli Granada prezentowała dobrą grę w defensywie i potrafiła się przeciwstawić znacznie mocniejszemu na papierze przeciwnikowi.

Jedyna bramka padła w 55. minucie po tym jak Antoine Griezmann zagrał precyzyjnie na głowę Alvaro Moraty, a ten dokładnym strzałem, umieścił piłkę w bramce. Kilka minut później Atletico jeszcze raz trafiło do siatki przeciwników, ale tym razem arbiter bramki nie uznał.

W samej końcówce Granada miała nawet szansę na remis, ale fantastyczną interwencją popisał się Jan Oblak, ratując swojej drużynie zwycięstwo.

W tabeli ligowej Atletico Madryt zajmuje 4. miejsce, ze stratą aż 11 punktów do liderującej Girony. Natomiast Granada jest przedostatnia i coraz mniej prawdopodobne wydaje się, że utrzyma najwyższą klasę rozgrywkową na następny sezon.