Liga Mistrzów: Dreszczowiec w Monachium, Inter gra dalej

Daniel Kawczyński
Bayern przeważał, ale nie wykorzystał wielu sytuacji i zlekceważył przeciwnika w najważniejszym momencie. Kara była ogromna. Gol w 88. minucie autorstwa Gorana Pandeva wypchnął Niemców za burtę Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów - wyniki, terminarz, live - więcej o rozgrywkach w specjalnym dziale

Bayern nie najlepiej rozpoczął, bo już w 4. minucie Samuel Eto’o wykorzystał sytuację sam na sam i wyprowadził Inter na prowadzenie. Jak się później okazało Kameruńczyk znajdował się na pozycji spalonej. Gospodarze nie ustępowali i w 21. minucie było już 1:1. Bardzo pomocy okazał się Julio Cesar, który odbił łatwe zagranie Arjena Robbena i... wyłożył piłkę Mario Gomezowi. Ten bez problemów go przelobował. 10 minut później Bayern już prowadził. Dogranie Robbena w pole karne przerwał Thiago Motta i futbolówka znalazła się pod nogami Thomasa Muellera, który znakomicie przerzucił ją nad Cesarem. Przed przerwą prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, lecz stuprocentowe sytuacje Francka Riberyego i Muellera nie zakończyły się powodzeniem.

Po wznowieniu gry Gomez chciał zaskoczyć Cesara pięknym uderzeniem z woleja, lecz tym razem Brazylijczyk popisał się znakomitą interwencją. Jego koledzy mimo ciężkiej sytuacji nie poddali się. W 63. minucie Eto’o zagrał na osiemnasty metr do Wesleya Sneijdera, który bezpośrednim strzałem tuż przy słupku zdobył wyrównującego gola i przywrócił Interowi nadzieję. „Nerazzurri” przejęli inicjatywę i przeszli do ataku. Czas mijał i to Bayern był w kolejnej fazie, ale tylko do 88. minuty. Po długim podaniu Sneijdera, Eto’o ograł Breno i podał do Gorana Pandeva. Macedończyk precyzyjnie uderzył pod poprzeczkę i zdobył gola na wagę awansu. W końcówce Niemcy szukali okazji, lecz tym razem Cesar nie popełnił błędu i to Inter jest w ćwierćfinale.