Liga Narodów. Holendrzy rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki, ale to nie wystarczyło. Chorwacja w finale Ligi Narodów!

Piotr Rzepecki
Liga Narodów. Reprezentacja Chorwacji awansowała do finału LN. Brązowi medaliści mistrzostw świata pokonali Holendrów 4:2 po dogrywce i w finale spotkają się ze zwycięzcą pary Hiszpania - Włochy.

Chorwacja w finale Ligi Narodów

Wynik otworzył Donyell Malen. Skrzydłowy Borussii Dortmund otrzymał podanie w polu karnym, spojrzał na bramkarza i bezbłędnie przymierzył w kierunku dalszego słupka.

Rywale odpowiedzieli dopiero w drugiej części meczu. Najpierw wyrównał na początku drugiej połowy Andrej Kramarić z rzutu karnego, a w 72. minucie na listę strzelców wpisał się Mario Pasalić kończąc strzałem szybki atak swojego zespołu. Chwilę przed golem na 1:2 do niezłej sytuacji doszedł Ivan Perisić, ale przestrzelił w doskonałej sytuacji.

Już w doliczonym czasie gry o włos od gola na wagę remisu był napastnik reprezentacji Holandii Cody Gakpo, ale atakujący Liverpoolu źle złożył się do strzału i uderzył obok słupka rywali. Kilka minut później ponownie było groźnie. Fantastycznie interweniował bramkarz Chorwatów Dominik Livaković.

Holendrzy rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki. Na 2:2 trafił pomocnik Noa Lang w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Bramkę na 3:2 strzelił super-rezerwowy Bruno Petković. Napastnik pojawił się na placu siedem minut wcześniej.

Wynik ustanowił z rzutu karnego Luka Modrić. Faulowany pod bramką Holendrów był Bruno Petković, który obok trafienia dołożył wywalczoną jedenastkę. Modrić pewnie podszedł do jedenastki i wprowadził swoją kadrę do finału.

W ostatniej minucie dogrywki ponownie do siatki rywali trafił Petković. Radość z gola na 5:2 nie trwała długo - arbiter nie uznał trafienia z uwagi na pozycję spaloną 28-latka.

Chorwacja pierwszym finalistą. Jutro poznamy drugiego

Z kim w finale zagrają Chorwaci? Brązowi medaliści ostatniego mundialu poznają swoich rywali jutro, w czwartek 15 czerwca, po drugim półfinale LN. O miejsce w finale zagrają Hiszpanie z Włochami.

Finał zostanie rozegrany w niedzielę 18 czerwca o godz. 20:45. O godz. 15:00 tego samego dnia zostanie rozegrany mecz o trzecie miejsca. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Holandii.

Holandia - Chorwacja (1:0) 2:4

Bramki: Malen 34', Lang 90+6' - Kramarić 55' (k.), Pasalić 73', Petković 98', Modrić 116'.

LIGI ZAGRANICZNE

W drugiej połowie lipca wystartuje nowy sezon PKO Ekstraklasy. To dobry moment, żeby sprawdzić jak wygląda ranking stadionów, tym bardziej że gospodarz najładniejszej dotychczas areny spadł wraz z nią do 1 ligi. Mowa oczywiście o Lechii Gdańsk i bursztynowej perełce, liczącej już dwanaście lat, która pierwszy raz w historii gościć będzie rywali z zaplecza...Za sprawą spadku Lechii i awansu Ruchu zmienia się podium naszego rankingu. Wpływ na aktualizację zajmowanych miejsc mają też choćby przenosiny Radomiaka na powstający obiekt przy Struga czy dołączenie do elity Puszczy, która na dziś wydaje się, że zrobi wszystko, aby nie korzystać z gościny Wisły Kraków, ale zagrać u siebie na kameralnym stadionie w Niepołomicach.

Ranking stadionów Ekstraklasy. Nowy lider. "Zajezdnia" Rakow...