Liga rumuńska. Pierwszy w sezonie gol Celebana, debiut Wilka

Mikołaj Rogalski
Piotr Celeban zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie dla FC Vaslui. W 2. kolejce rumuńskiej pierwszej ligi jego drużyna pokonała CFR Cluj 4:0. W drużynie byłego gracza Śląska Wrocław zadebiutował inny Polak - Jakub Wilk, który grał 76 minut.

Piotr Celeban ze Śląska Wrocław do FC Vaslui odszedł w 2012 roku. W swoim premierowym sezonie bramkostrzelny obrońca rozegrał 29 meczów i zdobył aż 7 goli. Tegoroczne rozgrywki reprezentant kraju rozpoczął równie dobrze, już w drugim meczu wpisując się na listę strzelców.

Celeban w 4. minucie spotkania otworzył wynik, popisując się swoim firmowym zagraniem, czyli strzałem głową. FC Vaslui wygrało 4:0 i obecnie zajmuje 10. miejsce w rumuńskiej pierwszej lidze (najwyższej klasie rozgrywkowej).

Od tego sezonu kolegą klubowym Celebana jest inny Polak - Jakub Wilk. Były zawodnik Lecha Poznań po rocznym pobycie w Żalgirisie Wilno zdecydował się na przenosiny do Rumunii. W spotkaniu przeciwko CFR Cluj zaliczył swój debiut i to od razu w podstawowym składzie. Trzykrotny reprezentant Polski został zmieniony w 76. minucie meczu.