Liga ukraińska. Przez alarmy przeciwpowietrzne mecz trwał... cztery godziny

Jakub Maj
Jakub Maj
FC METALIST/YouTube
Podczas wczorajszego meczu ligi ukraińskiej pomiędzy Ruchem Lwów i Metalistem Charków doszło do kilku alarmów przeciwpowietrznych. Mecz musiał być przerywany cztery razy. Z tego powodu musiał trwać aż cztery godziny.

Liga ukraińska wróciła do gry 23 sierpnia. Ku zaskoczeniu większości kibiców oraz dziennikarzy postanowiono, że mecze ligowe będą rozgrywane na terenie Ukrainy, gdzie od pół roku toczy się wojna. W rozgrywkach weźmie udział 16 zespołów. Zespoły Desna Czernichów i FK Mariupol odmówiły gry z powodu skutków wojny i zniszczonej infrastruktury. W ich miejsce do rozgrywek dopuszczono dwie najlepsze drużyny I ligi z poprzedniego sezonu - charkowski Metalist i Krywbas Krzywy Róg. (mask/ sab/)

O wczorajszej sytuacji mogliśmy przeczytać na Twitterze jednego z użytkowników, którzy bacznie obserwują piłkę ukraińska. "BuckarooBanzai" był obecny podczas tego meczu i zrelacjonował całe wydarzenie.

- Nie odzywam się, ale cały czas siedzimy w schronie. Już trzeci raz dziś. Najpierw z graczami przed meczem, potem z innymi w 43. minucie. Teraz już około godziny czekamy, bo w 50. minucie znów zawył alarm - relacjonuje "BuckarooBanzai".

- Koniec... mecz trwał od 15:04 do 19:27 - napisał użytkownik Twittera.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Metalista 2:1. Bramki strzelali Pidlepenets, Yurii Klymchuk oraz Priadun.