Liga włoska. Adrian Benedyczak nie wykorzystał rzutu karnego. Mimo to jego drużyna wygrała

Bartosz Głąb
Adrian Benedyczak (Parma)
Adrian Benedyczak (Parma) East News
Liga włoska. Adrian Benedyczak zmarnował rzut karny w meczu 28. kolejki Serie B. Polak nie wykorzystał "jedenastki" w 41. minucie przy niekorzystnym wyniku Parmy. Jednak w drugiej połowie jego drużyna zdołała odrobić straty i wygrać spotkanie 2:1. Polski snajper został zmieniony po godzinie gry.

Liga włoska. Adrian Benedyczak nie wykorzystał rzutu karnego

Polski napastnik trzeci sezon z rzędu jest podstawowym zawodnikiem Parmy. W poprzednich dwóch zgromadził na swoim koncie 15 bramek. Teraz ma ich już 10, co plasuje go w czołówce strzelców całej ligi. W meczu 28. kolejki Serie B 23-latek stanął przed szansą na poprawienie swojego dorobku strzeleckiego.

W 41. minucie meczu z Brescią sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł właśnie Adrian Benedyczak. Jednak snajper Parmy uderzył lekko i niedokładnie, dzięki czemu bramkarz przeciwników z łatwością wybronił uderzenie. "Jedenastka" była o tyle ważna, że w pierwszej połowie Brescia niespodziewanie prowadziła 1:0.

Liga włoska. Parma wygrała mecz mimo zmarnowanego karnego Adriana Benedyczaka

W drugiej połowie niegdyś potężny włoski klub wziął się za odrabianie strat. Najpierw w 52. minucie doprowadził do wyrównania, a tuż przed końcem Enrico Del Prato zdobył zwycięskiego gola. Adrian Benedyczak boisko opuścił w 60. minucie spotkania, będąc pierwszym z zawodników Parmy, którzy nie dokończyli tego spotkania. Jednak jego pozycja w zespole jest na tyle mocna, że w następnej kolejce powinien dostać szansę na rehabilitację.

Parma dzięki zwycięstwu umocniła się na pozycji lidera Serie B i zmierza do najwyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie ma aż 9 punktów przewagi nad drugim Cremonese i 10 nad trzecim Como, ale te drużyny dopiero zagrają swoje spotkania.

LIGA WŁOSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...