Liga włoska. Inter pokonuje Fiorentinę, powrót Mario Gomeza (ZDJĘCIA, WIDEO)

mgs
W hicie 24. kolejki Serie A, Fiorentina przegrała na własnym stadionie z Interem 1:2. Po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, na boisko powrócił Mario Gomez. Rafał Wolski cały mecz przesiedział na ławce.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, za sprawą gola zdobytego w 33. minucie meczu przez Rodrigo Palacio. Inter do przerwy prowadził na Stadio Artemio Franchi 1:0.

Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadzili gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Juan Cuadrado. Podopieczni Vincenzo Montelli długo nie cieszyli się jednak z prowadzenia, bowiem w 66. minucie ponownie na prowadzenie wyszła ekipa z Mediolanu, tym razem dzięki Mauro Icardiemu.

W 68. minucie doszło do długo wyczekiwanej przez kibiców z Florencji zmiany. Za Joaquina na placu gry pojawił się Mario Gomez, który po raz ostatni w oficjalnym meczu Serie A wystąpił ponad pięć miesięcy temu. Wszystko za sprawą poważnej kontuzji, jakiej reprezentant Niemiec nabawił się we wrześniu ubiegłego roku.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych Fiorentiny przesiedział Rafał Wolski. Tym samym Polak nie miał okazji, by powtórzyć wyczyn sprzed tygodnia, kiedy to w meczu ligowym strzelił gola przeciwko Atalancie.