Liga włoska: przerwana seria Juventusu, asysta Wszołka, gol Zielińskiego

Adrian Lakowski/AIP
Juventus Turyn zaledwie bezbramkowo zremisował z Bologną. Tym samym przerwana została seria „Starej Damy” 15 ligowych zwycięstw z rzędu.

Bologna pokazała w tym sezonie, że ma patent na najlepsze zespoły w Serie A. Kilka tygodni temu pokonała Napoli (3:2), a teraz urwała punkty Juventusowi.

– To było spotkanie, w którym gol mógł paść tylko w przypadkowy sposób dzięki szczęściu. Tym razem ono nam nie sprzyjało – mówił po meczu trener „Starej Damy” Massimiliano Allegri.

Remis z Bologną sprawił, że Juventus nie pobije w tym sezonie rekordu Interu Mediolan w liczbie kolejnych wygranych spotkań w lidze (zabrakło dwóch zwycięstw).

W derbach Werony Hellas pokonał Chievo 3:1. W barwach gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Paweł Wszołek. Polak zaliczył asystę przy trafieniu Artura Ionity. Z kolei Dominik Furman zwycięstwo swoich kolegów oglądał z ławki rezerwowych.

Empoli Piotra Zielińskiego i Łukasza Skorupskiego przegrało na wyjeździe z Sassuolo 2:3. O ile Zieliński za swój występ zebrał od włoskich dziennikarzy liczne pochwały (na co niebagatelny wpływ miała zdobyta bramka), o tyle postawę Skorupskiego ciężko jednoznacznie ocenić. Polski bramkarz popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, ale gol na 1:3 w dużym stopniu obciąża jego konto.

26. kolejka ligi włoskiej:

• Bologna – Juventus Turyn 0:0
  • Hellas Verona – Chievo Werona 3:1 (Toni 29, Pazzini 57, Ionita 90 – Pellissier 71 z karnego)
  • Inter – Sampdoria 3:1 (D’Ambrosio 23, Miranda 57, Icardi 73 – Quagliarella 90)
  • Atalanta – Fiorentina 2:3 (Conti 84, Pinilla 90 – Fernandez 67, Tello 81, Kalinic 87)
  • Genoa – Udinese 2:1 (Cerci 57 z karnego, Laxalt 70 – Kadhim 33)
  • Torino – Carpi 0:0;
  • Sassuolo – Empoli 3:2 (Berardi 41, Defrel 48, 50 – Zieliński 36, Maccarone 70 z karnego)
  • Frosinone – Lazio 0:0
  • Roma - Palermo 5:0 (Dżeko 30, 89, Keita 52, Salah 60, 62)