Luis Enrique: Ta wygrana wzmocniła nas przed meczem z Bayernem

Adam Wielgosiński
Luis Enrique na pomeczowej konferencji prasowej po zwycięstwie Barcelony 8:0 nad Cordobą przyznał, że zespół jest gotowy na rywalizację z Bayernem.

Na początku spotkania z dziennikarzami Luis Enrique tradycyjnie skomentował zakończone spotkanie. – Piłka nożna to bardzo złożony sport. Jesteśmy na dobrej drodze, ale przed każdym meczem musisz generować uczucia, które sprawią, że twoja gra będzie w porządku. Do 39. minuty tworzyliśmy sytuacje do zdobycia bramki, ale nie byliśmy natchnieni.

Gole Ivana [Rakiticia – przyp.red.] i Luisa [Suareza] były dobrą zachętą i w drugiej połowie byliśmy na wyższym poziomie efektywność. Są to kluczowe trzy punkty i jestem bardzo szczęśliwy. Nie ma innego sposobu na granie tego typu meczów. Jeśli chcemy wygrać mistrzostwo, właśnie tak musimy grać. Niezależnie od stadionu czy sytuacji przeciwnika. Odrobiliśmy nasze zadanie, teraz czekamy, co zrobi Real. Ta wygrana nas wzmacnia przed ciężkim dwumeczem w Lidze Mistrzów.

Real wygrał swoje spotkanie w tej kolejce z Sevillą 3:2.

Następnie trener Blaugrany został zapytany o to, jak warunki atmosferyczne wpłynęły na ich grę. Przypomnijmy, w Kordobie w czasie rozgrywania meczu było ponad 30 stopni Celsjusza. – Naturalnie, temperatura mogła na nas wpłynąć, ale musimy to przezwyciężać. Nawodniliśmy bardziej niż zwykle. Taki dni jak te się zdarzają

Enrique skomentował również sytuację przy rzucie karnym, przy której Leo Messi, nominalny wykonawca jedenastek, oddał piłkę Neymarowi. – To nie ma dla mnie znaczenia. To oni decydują, kto je wykonuje.

Menedżer poinformował, że kontuzja Jordiego Alby nie jest groźna i będzie on do dyspozycji podczas półfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.