Lukas Podolski nie dokończył meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa. Po zejściu z boiska zalał się łzami

Bartosz Głąb
Lukas Podolski (Górnik Zabrze).
Lukas Podolski (Górnik Zabrze). Screen Canal+ Sport 3
W najciekawszym poniedziałkowym meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Legią Warszawa 1:3. Zabrzanie musieli pogodzić się ze stratą punktów, ale także ze straty swojej największej gwiazdy. W drugiej połowie spotkania boisko z powodu kontuzji opuścił Lukas Podolski.

Górnik Zabrze stracił punkty i kluczowego piłkarza w meczu z Legią Warszawa

Na poniedziałkowy wieczór został zaplanowany hit 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Legia Warszawa zdobyła bardzo ważne 3 punkty, pokonując w Zabrzu zespół Górnika 3:1 po bramkach Tomasa Pekharta, Bartosza Kapustki oraz Josue. Dla gospodarzy jedyne trafienie zanotował Lawrence Ennali - skutecznie wykorzystując rzut karny.

Podopieczni Jana Urbana do wyrównania doprowadzili po kwadransie drugiej połowy. Jednak niewiele później stracili dwie bramki, co przesądziło o porażce. Na niedomiar złego zabrzanie stracili również swojego kluczowego piłkarza. W 72. minucie boisko z urazem opuścił Lukas Podolski.

Podolski kończy karierę. Chce zostać prezesem

Lukas Podolski zalał się łzami. Gwiazda Górnika Zabrze kontuzjowana

Zawodnik Górnika chwilę wcześniej sam zgłosił uraz, który uniemożliwił mu dalszą grę. W jego miejsce na murawie pojawił się Paweł Olkowski. "Poldi" nie mógł pogodzić się z losem i zalał się łzami na ławce rezerwowych. Zejście lidera zespołu już zupełnie podłamało zabrzan, który nawet nie podjęli rękawicy, by odwrócić niekorzystny rezultat.

Lukas Podolski w tym sezonie PKO Ekstraklasy ma zdecydowanie najgorsze liczby odkąd wrócił do Polski. W 19 meczach strzelił 3 gole i zanotował 3 asysty. Mistrz świata z 2014 roku ostatnią bramkę zdobył na początku lutego w starciu z Piastem Gliwice.

Lukas Podolski w PKO Ekstraklasie

• sezon 2021/2022 - 27 meczów, 9 goli, 4 asysty
  • sezon 2022/2023 - 29 meczów, 6 goli, 9 asyst
  • sezon 2023/2024 - 19 meczów, 3 gole, 3 asysty
Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...