Lyon remisuje z Auxerre

Piotr Szymański
Auxerre z Dariuszem Dudką w składzie zremisowało 1:1 z Olympique Lyon na Stade Gerland. Polak rozegrał pełne 90 minut na prawej obronie.

Goście do spotkania przystępowali mając na koncie serię pięciu spotkań bez zwycięstwa. Tymczasem Lyon notował świetną serię 11 meczów bez porażki i był zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Od pierwszego gwizdka sędziego Dariusz Dudka miał bardzo trudne zadanie, bowiem krył indywidualnie najlepszego strzelca Lyonu, Lisandro Lopeza. Wprowadzony w drugiej połowie Jeremy Pied także dał się we znaki reprezentacyjnemu obrońcy. W przeciągu całego spotkania Polak kilka razy popełnił błędy w kryciu, które na szczęście nie skończyły się poważnymi konsekwencjami dla Auxerre.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w ostatnich sekundach pierwszej połowy, po samobójczym trafieniu Mignota. Wyrównał tuż po przerwie Quercia. Jak pokazały powtórki, napastnik przyjezdnych był w tej sytuacji na ewidentnym spalonym.

Na murawie nie pojawił się Ireneusz Jeleń, który od dłuższego czasu jest kontuzjowany.