Magiczny mecz Legii Warszawa! W dziesiątkę wbiła Pogoni Szczecin trzy bramki i została nowym liderem PKO Ekstraklasy

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa mimo przeciwności losu ograła w dziesiątkę Pogoń Szczecin 4:3 i została nowym liderem tabeli! Trzy bramki drużyna Kosty Runjaica wbiła grając w dziesiątkę po wyrzuceniu z boiska Artura Jędrzęjczyka.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:4

- Szacunek dla mojej drużyny. To była kolejna magiczna noc i wielki spektakl. Obie drużyny grały bardzo ofensywnie. Była to ogromna reklama piłki nożnej. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny. Trzykrotnie pokazaliśmy, jak odwrócić losy meczu. Zaprezentowaliśmy team spirit - uważa trener Legii a wcześniej Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić (cytat za PAP).

W tym meczu było dosłownie wszystko: pełen stadion, zwroty akcji, olbrzymia kontrowersja sędziowska, wreszcie aż siedem goli. Dopiero po ostatnim udało się wyłonić zwycięzcę - i to którego! Legia zagrała z takim sercem jak przeciw Austrii w Wiedniu u siebie z Aston Villą.

Pogoń trzy razy obejmowała prowadzenie, ale i tak nie wygrała. Natomiast Legia skazana na bieganie w dziesiątkę przez połowę dwukrotnie doprowadziła do remisu, po czym zadała cios decydujący o wygranej. Wyobrażacie sobie lepszy scenariusz na przejęcie pierwszego miejsca w ekstraklasie?

Z perspektywy Legii wszystko mogła jednak zepsuć decyzja sędziego Tomasza Musiała o wyrzuceniu z boiska Artura Jędrzejczyka w końcówce pierwszej połowy. Stoper rzeczywiście przycisnął korkiem rękę Efthymisa Koulourisa, ale czy Grek świadomie nie przytrzymał jego stopy? W tym miejscu tego nie rozstrzygniemy, ale ocena zdarzenia faktycznie była trudna, o czym świadczy bardzo długa analiza rozjemcy.

Legia miała w drugiej połowie wyłącznie bohaterów. Jak strzelił Koulouris to odpowiedział mu Paweł Wszołek. Jak trafił Wahan Biczachczjan to zaraz potem do wyrównania doprowadził Juergen Elitim. Aż wreszcie nastąpiła 84 w minucie, w której po wrzutce z rzutu wolnego wynik na 4:3 ustalił Steve Kapuadi. Ze statystyk jasno wynika, że mimo osłabienia Legia grała po przerwie lepiej od Pogoni.

Tego meczu długo nic nie przebije w ekstraklasie. - Legia pokazała, że nawet w beznadziejnej sytuacji potrafi znaleźć sposób na zwycięstwo - podsumował w Canal+ Sport Michał Żewłakow.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (w skali 1-6):

Pogoń Szczecin:

• Valentin Colocaru - 3
  • Linus Wahlqvist - 4 (Paweł Stolarski - bez oceny)
  • Benedikt Zech - 2
  • Mariusz Malec - 2
  • Leonardo Koutris - 3
  • Fredrik Ulvestad - 3
  • Rafał Kurzawa - 3 (Joao Gamboa - bez oceny)
  • Alexander Gorgon - 4 (Luka Zahović - 2)
  • Wahan Biczachczjan - 4 (Mariusz Fornalczyk - bez oceny)
  • Kamil Grosicki - 3 (Kacper Smoliński - bez oceny)