Mateusz Łęgowski zadebiutował w Serie A w barwach Salernitany. Wszedł na końcowe 12 minut przeciwko AS Romie. Jak sobie poradził w debiucie?

Jakub Jabłoński
Mateusz Łęgowski zadebiutował w pierwszym zespole Salernitany na inauguracje Serie A przeciwko AS Romie. Paulo Sousa wpuścił go na ostatnie 12 minut. Jego drużyna wygrywała od 49. minuty, ale nie zdołała utrzymać zwycięstwa. Bramkę na wagę remisu dla Romy zdobył Andrea Belotti (2:2). Jak polski pomocnik przedstawił się w debiucie kibicom na Półwyspie Apenińskim?

Wielki moment dla 20-latka. Debiut w Serie A!

Dokładnie w 78. minucie trener drużyny z Salerno - Paulo Sousa dał szanse polskiemu młodzieżowcowi. Polak wszedł na Stadio Olimpico przy jednobramkowym prowadzeniu swojej ekipy. Ostatecznie wraz ze swoimi kolegami musiał zadowolić się jednym punktem.

Łęgowski w spotkaniu z Romą nie zagrał na swojej optymalnej pozycji w środku pola. Portugalski szkoleniowiec zdecydował się ustawić go wyżej, na skrzydle. Jak sam na pomeczowej konferencji prasowej przyznał - nigdy wcześniej tak nie występował.

- Nie jest łatwo wejść na boisko w takim momencie. On niewiele z nami pracował i zagrał jako skrzydłowy, a nigdy wcześniej tak nie występował - przyznał były selekcjoner reprezentacji Polski.

Wieloletni wychowanek Pogoni Szczecin z epizodem w Hiszpanii

Mateusz Łęgowski to wychowanek Pogoni Szczecin z przerwą na wyjazd do Hiszpanii, gdzie występował w drużynie juniorów Valencii CF, do której był wypożyczony. W 2020 roku wrócił do kraju i zaczął stawiać pierwsze kroki w seniorskiej drużynie Pogoni Szczecin.

W ostatnim sezonie w Pogoni zanotował 26 występów, w których zdobył trzy trafienia. Dobre występy zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski prowadzonej przez Fernando Santosa na czerwcowe mecze z Niemcami oraz Mołdawią.

Następny mecz w Serie A jego Salernitana rozegra za tydzień, gdzie podejmować będzie u siebie Udinese w drugiej serii gier. Początek meczu w poniedziałek o godz. 18:30.