Mateusz Wieteska zaczął od asysty. Porażka Cagliari za Bolonią w debiucie Polaka

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Bologna - Cagliari 2:1
Bologna - Cagliari 2:1 PAP, EPA
Liga włoska. Mateusz Wieteska zaczął przygodę w Cagliari Calcio od asysty. W debiucie reprezentanta Polski jego zespół przegrał jednak na wyjeździe z Bolonią 1:2. Wystąpili także Łukasz Skorupski i Kacper Urbański.

Mateusz Wieteska zadebiutował w Cagliari i Serie A

26-letni Wieteska, który przeszedł do włoskiego klubu kilka dni wcześniej z francuskiego Clermont Foot 63, rozegrał całe spotkanie.

W 22. minucie obrońca reprezentacji Polski zaliczył asystę przy golu reprezentanta Angoli Zito Luvumbo.

Do przerwy goście z Cagliari utrzymywali korzystny wynik, ale w drugiej połowie stracili dwie bramki. Najpierw wyrównał Holender Joshua Zirkzee, a zwycięstwo gospodarzom zapewnił w 89. minucie Giovanni Fabbian, wprowadzony na boisko chwilę wcześniej.

W podstawowym składzie ekipy z Bolonii nie było żadnego Włocha. W bramce tradycyjnie wystąpił Skorupski, natomiast w 67. minucie pojawił się utalentowany pomocnik Urbański, który 7 września skończy 19 lat.

Po trzech kolejkach Cagliari ma tylko jeden punkt i znajduje się w strefie spadkowej. Bologna, dla której to pierwsze zwycięstwo w sezonie, zgromadziła cztery punkty. PAP