Mecz bez historii

Michał Mlecz
Finał Pucharu Ekstraklasy - Odra Wodzisław 0:1 Śląsk Wrocław
Finał Pucharu Ekstraklasy - Odra Wodzisław 0:1 Śląsk Wrocław Bartłomiej Wójtowicz
Spotkanie pomiędzy Odrą Wodzisław a Polonią Bytom, było pierwszymi derbami Śląska w tym sezonie. Jednak ciężko było w Wodzisławiu poczuć atmosferę piłkarskiego święta.

Na malutkim „stadioniku” Odry było sporo wolnych miejsc, ci kibice którzy pojawili się na stadionie oglądali mecz w iście piknikowy sposób. Nastrój ten też również udzielił się piłkarzom, którzy sprawiali wrażenie jakby grali na pół gwizdka.

Pierwsza ciekawa sytuacja meczu od razu przyniosła bramkę. Fenomenalnym uderzeniem z dystansu popisał się Barczik i Polonia prowadziła 1-0. Po strzale aż do gwizdka kończącego pierwszą połowę mało się działo. Odra próbowała doprowadzić do remisu, ale robiła to wyjątkowo nieudolnie. Polonia natomiast kontrolowała przebieg gry.

Druga połowa była lepsza od pierwszej. Odra grała trochę szybciej, stwarzając zagrożenie pod bramką Skaby. Bramkarz Polonii w tym meczu był bardzo dobrze dysponowany. Poprawa ofensywnej gry Odry była możliwa głównie dzięki wprowadzonemu w II połowie, Marcinowi Wodeckiemu. Jednak piłkarze Odry hurtowo marnowali stuprocentowe okazję. W „pudłach” przodował Litwiń Matulevicius. Polonia podobnie jak w I połowie, również w II kontrolowała przebieg gry. Warto zaznaczyć że swój pierwszy mecz w barwach bytomian, rozegrał Ireneusz Kowalski.

Polonia bez większego wysiłku wygrała z Odrą i ma na koncie komplet punktów. Przeciwne nastroje są w Wodzisławiu, klub po dwóch meczach ma zerowy dorobek punktowy. Na domiar złego styl gry piłkarzy spod czeskiej granicy pozostawia sporo do życzenia. „Buła” należy się również kibicom Odry. Niewątpliwie podopiecznym trenera Wieczorka w trudniej chwili przydałoby się głośne wsparcie. Jednak kibice Odry zamiast dopingować swoich ulubieńców, siedzą na swoich miejscach i pohukują na arbitra.