Mecz Wisła Płock - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Jacek Czaplewski
Wisła Płock - Korona LIVE! Czy jest nadzieja dla kielczan?
Wisła Płock - Korona LIVE! Czy jest nadzieja dla kielczan? Dawid Łukasik
Mecz Wisła Płock - Korona Kielce ONLINE. Niedzielę z PKO Ekstraklasą zaczniemy w porze obiadowej. O godz. 12:30 dwunasta drużyna zagra z piętnastą. Między nimi jest dziesięć punktów różnicy. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Wisła Płock - Korona Kielce ONLINE

Cele drużyn na resztę sezonu wydają się różne. Korona marzy wyłącznie o utrzymaniu, Wisła celuje w awans do grupy mistrzowskiej. Czy to zadania ponad siłę?

Teoretycznie nie... Wisła do czołowej ósemki traci ledwie dwa punkty. W przypadku Korony strata do bezpiecznego miejsca to pięć punktów. A wszystko to na jedenaście meczów przed zakończeniem sezonu.

Do gry piłkarze tych zespołów wracają po bitych dwóch miesiącach, bez obozów i sparingów. Niewykluczone, że w pierwszym meczu po takiej przerwie kluczową rolę odegrają stałe elementy gry - rzuty wolne, rożne, może nawet karne. Korona właśnie po jedenastce załatwiła ŁKS Łódź (1:0) w marcowym, ostatnim spotkaniu. Wisła kończyła tamten okres wygranym wyjazdem z Arką Gdynia (2:1).

Przed wznowieniem rozgrywek Wisła straciła Rafała Wolskiego. Piłkarz, który dopiero co przyszedł z Lechii Gdańsk po raz trzeci w karierze zerwał więzadła krzyżowe... Czeka go nawet kilka miesięcy przerwy - i to tuż po podpisaniu umowy do czerwca przyszłego roku.

W przypadku kadry Korony z listy uciętych zostało kilka nazwisk. Z innych powodów. Klub postanowił rozwiązać umowy jeszcze przed końcem ligi. Stracili na tym m.in. Wato Arweladze czy Nemanja Miletić. Z powodu zaległości odszedł Daniel Dziwniel.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Korona - Wisła 0:1 (Ekstraklasa, 19.10.2019)
Wisła - Korona 2:1 (Ekstraklasa, 25.04.2019)
Korona - Wisła 2:2 (Ekstraklasa, 08.12.2018)

Mecz Wisła Płock - Korona Kielce TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi Canal+ Sport. Komentuje duet Piotr Domagała, Wojciech Jagoda. Początek już o godzinie 12:30. Relacja LIVE w GOL24.pl - zapraszamy!