Miedź wygrywa z Olimpią Grudziądz po ciekawym meczu

Bartłomiej Szura
Miedź Legnica zdobyła kolejne punkty przed własną publicznością
Miedź Legnica zdobyła kolejne punkty przed własną publicznością Polskapresse
Po bardzo ciekawym spotkaniu, Miedź Legnica pokonała Olimpię Grudziądz 2:1. Goście pokazali szczególnie w pierwszej połowie, że ostatnia wygrana z Cracovią nie była dziełem przypadku. Jednak po przerwie doświadczenie gospodarzy zaprocentowało.

Olimpia pokazała w Legnicy, że jest typową drużyną swojego boiska. W dzisiejszym spotkaniu piłkarze z Grudziądza mimo prowadzenia 1:0 po pierwszej połowie oraz dobrej gry w tej części spotkania, nie potrafili wywieźć choćby punktu ze stadionu rywala.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gości, którzy udokumentowali ją w 13. minucie po bramce Mariusza Kryszaka. Po tym golu swoje okazje na podwyższenie rezultatu mieli Adam Cieśliński, Piotr Ruszkul i sam Kryszak, ale fenomenalnie w bramce spisywał się Aleksander Ptak. Gospodarze tylko dwukrotnie za sprawą Jakuba Grzegorzewskiego zagrażali bramce Michała Wróbla.

Na drugą połowę wyszła zupełnie inna drużyna z Grudziądz. Olimpia była jakby zgubiona, co szybko wykorzystali gospodarze. Najpierw wyrównał Adrian Łuszkiewicz w 54. minucie, a 5 minut potem Mateusz Bany wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Którego Miedź nie oddała już do końca meczu.

W tym spotkaniu mieliśmy wszystko: czerwoną kartkę, zmianę bramkarza, dużo dramaturgii oraz kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego. Oby więcej takich meczów na zapleczu Ekstraklasy.