Miesiąc przerwy Joe Harta. Ominie go dwumecz z PSG

Tomasz J. Górski
Joe Hart, bramkarz Manchesteru City i reprezentacji Anglii, przez najbliższe cztery tygodnie nie wyjdzie na boisko. 28-letni bramkarz doznał urazu podczas derbowego meczu z Manchesterem United (0:1) kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Wcześniej z powodu kontuzji murawę opuścił Raheem Sterling.

O absencji bramkarza poinformował dzisiaj trener „Obywateli”, Mauel Pellegrini. Do nieszczęśliwego zdarzenie doszło po zmianie stron. Martin Demichelis za lekko podał do Harta i przed szansą na podwyższenie prowadzenia dla „Czerwonych Diabłów” stanął Anthony Martial. Hart ofiarnym wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo, ale okupił to urazem łydki. W 50. minucie między słupkami zastąpił go Wilfredo Caballero.

– Nie wydaje mi się, by kontuzje mięśniowe dało się wyleczyć w tydzień. Normalnie zajmuje to trzy lub cztery – powiedział Manuel Pellegrini

Tym samym występ Harta w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z PSG (6 i 12 kwietnia) jest mało prawdopodobny.

To nie koniec urazów w obozie MC w ostatnich dniach. Po niespełna pół godzinie z murawy został zdjęty Raheem Sterling (naciągnięta pachwina; również czeka go co najmniej trzytygodniowa pauza), a we wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów (0:0) przedwcześnie występ zakończyli Vincent Kompany i Martin Demichelis. Ostatni z wymienionych zagrał nie w pełni sił i po sprokurowaniu straty bramki i „przyczynienia” się do urazu Harta został zmieniony w 53. minucie.