Młoda Korona pokonała Wisłę Kraków 3:2

(SAW)
Sławomir Stachura
W meczu 16 kolejki piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów Korona pokonała w Kielcach Wisłę Kraków 3:2

Korona Kielce – Wisła Kraków 3:2 (0:2)

Bramki: Dawid Kowalczyk 69, Bartosz Guz 87, Piotr Poński 90+1 – Adrian Grzybek 33, Mateusz Wyjadłowski 38.

Korona: Krążek – Koszela, Pierzchała, Guz, Klepacki – Wojsa (45. Kowalczyk), Długosz (65. Borczyński), Gromulski (72. Kunat), Chmielowiec (60. Mazurek), Wołczyk – Poński.

Korona była faworytem spotkania, ale na niezwykle trudnym i grząskim boisku przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach, grało jej się ciężko. W dodatku, po dwóch stratach w środku pola w 33 i 38 minucie straciła dwa gole i znalazła się w trudnej sytuacji. Zdecydowana przewaga po przerwie zakończyła się jednak trzema bramkami i zwycięstwem.

- Chciałbym pochwalić drużynę za drugą połowę, bo w pierwszej popełniliśmy za dużo błędów w środku pola i w szesnastce. Po przerwie chłopcy zagrali jednak z zębem, stworzyli bardzo dużo sytuacji i choć długo piłka nie chciała wpadać do bramki, to w końcu się udało. Grząskie boisko przeszkadzało w grze, ale najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty – przyznał Marek Mierzwa, trener Korony.

Jego drużyna przez wiele minut po przerwie nie schodziła z połowy przeciwnika, ale kontaktową bramkę zdobyła dopiero w 69 minucie, gdy Dawid Kowalczyk uderzył z 8 metrów. Do remisu doprowadził po rzucie rożnym Bartosz Guz, a wygraną zapewnił kielczanom Piotrek Poński już w doliczonym czasie gry, wykańczając ładną zespołową akcję.

Sport Echo Dnia

Materiał oryginalny: Młoda Korona pokonała Wisłę Kraków 3:2 - Echo Dnia Świętokrzyskie