Motor Lublin zameldował się w Fortuna 1. Lidze! Szósta drużyna sezonu zasadniczego wygrała baraże o zaplecze

Piotr Rzepecki
Baraż o Fortuna 1. Ligę. Motor Lublin awansował na zaplecze. Podopieczni Goncalo Feio wygrali baraże o grę w przyszłym sezonie na poziomie Fortuna 1 Ligi. W półfinale odprawili z kwitkiem Kotwicę Kołobrzeg 2:1, a w finale wygrali ze Stomilem Olsztyn po rzutach karnych. Oba mecze zagrali na wyjeździe.

Motor Lublin w Fortuna 1. Lidze!

Z pewnością tegoroczne baraże o grę na zapleczu były jednymi z najciekawszych w ostatnich latach. Powód? Awans Motoru Lublin rzutem na taśmę do finału po wyeliminowaniu Kotwicy Kołobrzeg, kiedy goście zdobyli bramkę najpierw na wagę remisu w doliczonym czasie gry, a później gol w dogrywce zadecydował o zwycięstwie.

W finale piłkarze z Lublina nie mieli łatwo, a od początku to gospodarze atakowali. Do niezłej sytuacji doszli po strzale Michała Karlikowskiego, a także kapitana Karola Żwira.

Skuteczniejsi jednak byli piłkarze Motoru. To oni strzelili gola na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy. Do siatki piłkę wpakował Filip Wójcik. Piłkarz gości stanął na skraju pola karnego, spojrzał i przymierzył nie do obrony.

W 67. minucie jednak piłkarze Stomilu się przebudzili i szybką kontrę zakończyli trafieniem. Na listę strzelców wpisał się Karol Żwir, który zachował zimną krew w polu karnym i uderzył bezbłędnie tuż przy słupku bramki gości.

W dogrywce zdecydowanie lepiej wyglądali gospodarze. Jedna z kontr Stomilu zakończyła się nieprzepisowym atakiem w wykonaniu Sebastiana Rudola. W efekcie czego 28-latek obejrzał drugą żółtą kartkę i murawę opuścił.

Kilka minut później było blisko do gola na 2:1 dla Stomilu. Nie najlepiej jednak wykończył Piotr Kurbiel po zagraniu z rzutu rożnego. W drugiej połowie dogrywki do sytuacji bramkowej doszedł strzelec gola Karol Żwir, niecelnie jednak uderzył i od bramki zaczęli piłkarze Motoru.

O wszystkim ostatecznie zadecydował konkurs jedenastek

W rzutach karnych lepsi byli piłkarze Motoru Lublin. Swoje szanse zmarnowali Piotr Kurbiel i Werick Caetano. Obaj posłali swoje strzały nad bramką. Motor wygrał 4:1. Decydującego karnego wykorzystał Michał Żebrakowski.

Innymi klubami, które awansowały do Fortuna 1. Ligi, ale bezpośrednio są Polonia Warszawa i Znicz Pruszków.

Skład Stomilu Olsztyn:
Jakub Mądrzyk - Bartosz Florek (46' Hubert Krawczun), Michał Karlikowski, Lukas Kuban (46' Igor Kosmicki), Piotr Kurbiel, Hubert Sadowski, Maciej Spychała, Marcin Stromecki (46' Shun Shibata), Bartosz Walencik, Filip Wójcik (75' Dawid Kalisz), Karol Żwir (111' Werick Caetano).
Trener: Szymon Grabowski.

Skład Motoru Lublin:
Łukasz Budzilek - Marcel Gąsior (61' Wojciech Reiman), Dawid Kasprzyk (83' Michał Żebrakowski), Michał Król (74' Mikołaj Kosior), Rafał Król, Jakub Lis, Sebastian Rudol, Mariusz Rybicki (61' Filip Luberecki), Jakub Staszak, Przemysław Szarek, Filip Wójcik.
Trener: Gonçalo Feio.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Widzów: 4 500.

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Sezon 2022/23 się zakończył. Wielu polskich zawodników w minionej kampanii odniosło wielkie sukcesy ze swoimi drużynami. Oto największe osiągnięcia Biało-Czerwonych. Aby zobaczyć wszystkie osiągnięcia klikaj strzałkę w prawo!

Największe osiągnięcia polskich piłkarzy w sezonie 2022/23. ...