Motor rozgromił Hetmana na ostatniej prostej przygotowań

Dominik Smagała
Motor Lublin rozgromił Hetmana Zamość w sparingu
Motor Lublin rozgromił Hetmana Zamość w sparingu Jakub Hereta/Polskapresse
W środę piłkarze Przemysława Delmanowicza rozbili na własnym stadionie AMSPN Hetman Zamość 8:0. Był to ostatni sparing „Motorowców” przed startem rozgrywek gr. wschodniej 2. ligi.

Drużyna trzecioligowego beniaminka przyjechała do Lublina w juniorskim składzie. W zespole Hetmana zabrakło doświadczonych piłkarzy, którzy skonfliktowali się z zarządem klubu po odejściu ze stanowiska trenera Roberta Wieczerzaka. Ekipę złożoną z zawodników w przedziale wiekowym 16-19 lat poprowadził prezes klubu, Marcin Łyś.

Od początku do końca wyraźną przewagę mieli „Motorowcy”. Piłkarze ze stadionu przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie worek z bramkami otworzyli w 12. minucie gry. Strzelcem premierowego gola w tym spotkaniu był nowy zawodnik Motoru, Tomasz Sedlewski. Pomocnik w pierwszej połowie do swojego dorobku dołożył jeszcze ładną bramkę, zdobytą technicznym strzałem z dużej odległości. Dwa trafienia zaliczył także snajper Motoru, Igor Migalewski. Wynik pierwszej połowie ustalił kolejny nowy piłkarz żółto-biało-niebieskich, Konrad Wrzesiński. Do przerwy gospodarze zaaplikowali rywalom pięć goli.

Na drugie 45 minut Przemysław Delmanowicz wystawił zupełnie inną jedenastkę. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. Na początku drugiej części fantastycznym strzałem popisał się Piotr Karwan. Obrońca mocnym uderzeniem z 35 metrów umieścił piłkę w samym okienku bramki Hetmana. Na 7:0 podwyższył testowany Haitańczyk z amerykańskim paszportem, Gilbert. W 65. minucie gry wynik ustalił Damian Kądzior.

- Spodziewaliśmy się, że przyjedzie lepszy zespół Hetmana. Biorę to na "in plus", że mogliśmy się wstrzelić w bramkę, wyszło kilka fajnych akcji, które trenujemy na treningu. Nie wyciągamy jednak daleko idących wniosków po tym meczu. Wynik jak wynik, po prostu mocniejszy trening, każdy dostał po 45 minut gry. Ten tydzień mamy na tzw. "wyhamowanie", bo zawodnicy czują okres przygotowawczy w nogach. Myślę, że był to dla mnie bardzo pożyteczny sparing – podsumował środowy sprawdzian szkoleniowiec Motoru, Przemysław Delmanowicz.

W sobotę Motor inauguruje rozgrywki drugoligowe. Pierwszym przeciwnikiem lublinian będzie beniaminek, Olimpia Zambrów. – Widzieliśmy jak gra Olimpia, chociaż ciężko w tym momencie mówić o rozpracowywaniu rywala. Oni też grali jakieś sparingi, też cały czas zgłaszają kolejnych zawodników. Mogę powiedzieć, że coś tam o nich wiemy, a czy to się potwierdzi w meczu ligowym? Zobaczymy – zapowiada szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich.

Początek premierowego meczu nowego sezonu gr. wschodniej 2. ligi o godz. 17.00, na stadionie przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie.

Motor Lublin – Hetman Zamość 8:0 (5:0)

Bramki: Sedlewski (12, 23), Migalewski (16, 28), Wrzesiński (42), Karwan (51), Gilbert (61), Kądzior (65)

Motor: Oszust – Falisiewicz, Udarević, Wróblewski, Mooy, Ptaszyński, Król, Wrzesiński, Sedlewski, Broź, Migalewski oraz Lipiec, Zieliński, Kosiarczyk, Karwan, Orzędowski, Kądzior, Alancewicz, Czułowski, Gilbert, Popławski, zawodnik testowany

Hetman: Kierepka – Bubeła, K. Wołoch, Herda, P. Dębicki, Kornas, Chruściński, D. Dębicki, Karaszewski, Skiba, Lachowicz oraz Maciąg, Burcon, Muda, A. Wołoch, Baran

Polub nas na Facebooku! Tam dzieje się jeszcze więcej!