Motor zwyciężył w Nowym Dworze Mazowieckim

Marcin Puka/Kurier Lubelski
Kibice Motoru liczą w tym sezonie na awans swojego zespołu
Kibice Motoru liczą w tym sezonie na awans swojego zespołu Jakub Hereta/Polskapresse
Bardzo ważną, wyjazdową wygraną zanotowali piłkarze drugoligowego Motoru Lublin. W piątek podopieczni Roberta Kasperczyka pokonali Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 i przesunęli się w górę tabeli.

Kacper Piech wygrał w niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim "Pierwszą Dychę"

Co ciekawe, wynik spotkania został ustalony już po pierwszych 45 minutach. Gości na prowadzenie wyprowadził celnym strzałem głową Damian Jaroń. Chwilę później po uderzeniu Mateusza Zawiski piłka odbiła się od Ivana Udarevica, myląc tym samym Pawła Lipca.

Kolejne minuty to ofensywna gra obydwu zespołów, mogąca się podobać kibicom, ale nie trenerem z powodu zbyt wielu błędów w defensywie.
W 36 min sytuację sam na sam z bramakrzem Świtu wykorzystał Konrad Wrzesiński, ale golem z przewrotki odpowiedział Szymon Kiwała. Końcowy wynik spotkania ustalił Maciej Tataj, dla którego było to już piąte trafienie w sezonie.