Napoli pokonało mistrza Włoch. Teraz czas na starcie z Legią (ZDJĘCIA)

mgs
W meczu 6. kolejki ligi włoskiej Napoli pokonało Juventus Turyn 2:1. W czwartek podopieczni Maurizio Sarriego w meczu fazy grupowej Ligi Europy zmierza się z Legią Warszawa.

Tydzień temu neapolitańczycy robili w drobny mak Lazio Rzym 5:0, w poprzedniej kolejce rozgrywanej w środku tygodnia dość niespodziewanie bezbramkowo zremisowali z beniaminkiem Carpi, ale w 6. kolejce znów wrócili do formy i wygrali przed własną publicznością z mistrzem Włoch. Juventusem 2:1.

Jedno z najciekawszych spotkań weekendu włoskiej ekstraklasy rozpoczęło się pomyślnie dla gospodarzy. Już w 26. minucie Gianluigiego Buffona pokonał Lorenzo Insigne, który po dośrodkowaniu Gonzalo Higuaina, z linii pola karnego skierował piłkę do siatki. Napoli prowadzenie podwyższyło dopiero w drugiej połowie, a dokładniej w 62. minucie, kiedy to niezawodny w tym sezonie Higuain trafił na 2:0.

Turyńczycy, którzy w obecnym sezonie spisują się dość przeciętnie nie chcieli pogodzić się z dominacją rywala i ruszyli do ataku. W efekcie gola kontaktowego w 63. minucie strzelił Mario Lemina po świetnej asyście Paulo Dybali. Trafienie Gabończyka okazało się jednak niewystarczające, bowiem Stara Dama do końca spotkania nie potrafiła już strzelić żadnego gola.

Prezentujące dobrą formę Napoli uda się teraz do Warszawy, gdzie w czwartek rozegra mecz fazy grupowej Ligi Europy z wicemistrzem Polski, Legią Warszawa. Juventus czeka z kolei mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów z Sevillą w Turynie.

Napoli - Juventus Turyn 2:1

Bramki: 26' Insigne, 62' Higuaín – 63' Lemina

Kartki: 50' Ghoulam, 55' Callejón – 51' Bonucci, 53' Evra, 87' Padoin, 90+3' Morata

Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík (80' David López) – Callejón, Higuaín (85' Gabbiadini), L. Insigne (40' D. Mertens).

Juventus Turyn: Buffon – Padoin (89' Aléx Sandro), Bonucci, Chiellini, Evra – P. Pogba, Hernanes (64' Cuadrado), Lemina – Pereyra – Zaza, Dybala (70' Morata).