Kamil Wojdat
(Na trybunach Areny w piątek zasiadło 9476 widzów)
(Na trybunach Areny w piątek zasiadło 9476 widzów) Iwona Burdzanowska
W swoim pierwszym od trzynastu lat meczu na pierwszoligowych boiskach Motor Lublin pokonał Zagłębie Sosnowiec 3:2. Prawie 10-tysięczna publika zgromadzona na Arenie obejrzała niezapomniane widowisko.

Już w 5. minucie po ładnej akcji indywidualnej strzałem z narożnika pola karnego w słupek trafił Piotr Ceglarz. Na lubelskim stadionie panowała gorąca atmosfera i bez tego. Gospodarze wyraźnie uskrzydleni wsparciem trybun byli w początkowym fragmencie zdecydowanie lepsi od ekipy Zagłębia.

Gola jednak zdobyli goście. Po dośrodkowaniu z wolnego w 33. minucie bramkę strzelił Oleksij Bykov (0:1). Do przerwy nikt już do siatki nie trafił. Ale prawdziwe faerwerki wystrzeliły po zmianie stron. Najpierw z karnego w 73. minucie wyrównał Piotr Cegkarz (1:1). Chwilę później przewrotką prowadzenie Motorowi dał Mariusz Rybicki (2:1).

Goście odpowiedzieli strzałem w okienko Sebastiana Boneckiego (2:2) i wydawało się, że na Arenie drużyny podzielą się punktami. Nic bardziej mylnego. W doliczonym czasie arbiter przyznał drugi rzut karny dla gospodarzy. Tym razem na gola zamienił go Rafał Król. Trybuny eksplodowały radością. Motor wygrał 3:2.

(Decydującą bramkę w doliczonym czasie gry zdobył kapitan, Rafał Król)